آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

۱۸۳ پروژه در هفته گردشگری افتتاح و به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل سرمایه گذاری و زیر ساخت گردشگری گفت: در هفته گردشگری شاهد افتتاح و بهره برداری ۱۸۳ پروژه گردشگری در کشور خواهیم بود.

به گزارش بازارکار، مراسم رونمایی از پوستر هفته گردشگری با حضور فعالان و مدیرکل گردشگری پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات ساختمان حج و زیارت برگزار شد. در این مراسم شالبافیان معاون گردشگری کشور به دلیل کسالت جلسه را ترک کرد و پس از آن برنامه با حضور مصطفی فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی ادامه یافت.

فاطمی گفت: برنامه ریزی کردیم طی یک هفته از ۵ تا ۱۱ مهر ۱۴۰۱، برنامه‌های متنوعی که تدارک دیده شده را برگزار کنیم. رویش اندیشه‌های نو در گردشگری ایران شعار این هفته گردشگری است. بازاندیشی در گردشگری و دوباره فکر کردن در گردشگری شعار سازمان جهانی نیز هست. این سازمان شعارش را با هدف احیای گردشگری جامعه محلی اقلیت‌ها با اولویت انعطاف پذیری اعلام کرده است و گفته که از گونه‌های در حال انقراض آداب و رسوم هر منطقه و کشور حمایت می‌کند.

وی بیان کرد: تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری، اطلاع رسانی وظایف وزارتخانه، فرهنگسازی عمومی در گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این صنعت و نمایش تبلور حوزه‌های تخصصی از اهداف برنامه‌های این هفته است.

فاطمی ادامه داد: حجم برنامه‌ها به گونه‌ای هست که هر استان بیش از ده برنامه را برگزار می‌کند. گردشگری کشاورزی در کردستان، جشنواره غذای جنوب شرق آسیا، جشنواره پخت جغوربغور و غیره از جمله این برنامه‌ها است. ما پیش از این برنامه گردشگری معنوی و برگزاری تورهای گردشگری خارجی را در عاشورا و تاسوعا داشتیم این برنامه‌های معنوی در هفته گردشگری نیز ادامه پیدا می‌کند.

وی گفت: دو برنامه را در حوزه گردشگری ادبی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد داشتیم. همکاری خوبی نیز با وزارت آموزش و پرورش در اعزام دانش آموزان برای بازدید از امکان گردشگری به وجود آمد. کمپین مرغک مسافر را نیز با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا کردیم. در حوزه گردشگری دریایی نیز جشنواره ساحلی مکران را در هرمزگان برگزار می‌کنیم. نشست شهرهای خواهر خونده نیز در اصفهان برگزار می‌شود.

در ادامه این نشست احمد تجری مدیرکل سرمایه گذاری و زیر ساخت گردشگری گفت: در هفته گردشگری شاهد افتتاح و به بهره برداری رسیدن ۱۸۳ پروژه در کشور خواهیم بود که حجم‌سرمایه گذاری آن سه هزار و ۱۹۸ میلیارد تومان هست که ۳۸۸ هزار متر مربع به ظرفیت گردشگری کشور اضافه می‌شود. ۲۱ هتل و هتل آپارتمان ۸۱ اقامتگاه بوم گردی و سنتی ۳۴ پروژه مراکز تفریحی سرگرمی جزو این پروژه‌ها است.

وی افزود: برای برخی از پروژه‌ها بانک با فضای کرونا ارزیابی می‌کرد. در نشست‌هایی که داشتیم گفتیم نباید توجیه پذیری آن را در دوران کرونا نگاه کنید برخی قانع شدند و موجب شد که برخی از پروژه‌ها به بهره برداری برسد.

تجری بیان کرد: در هفته گردشگری تفاهم‌نامه ای با سازمان بنادر و با شرکت فرودگاه‌ها برای تخصیص زمین‌های اطراف برای استفاده از ظرفیت گردشگری بسته می‌شود.

وی گفت: بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه داریم که با پیشرفت‌های فیزیکی مختلف در حال احداث هستند. یکی از رویکردهای جدید ما این است که به گردشگری‌های موضوعی اولویت بدهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا