مازندرانمازندران- سردبیر

۱۰۵ هزار مددجوی کمیته امداد مازندران از خدمات بیمه سلامت رایگان بهره مند شدند

معاون حمایت و سلامت اداره کل کمیته امداد مازندران با اشاره به اجرای طرح ملی بیمه سلامت رایگان، گفت : ۱۰۵ هزار نفر از مددجویان این نهاد زیر پوشش این طرح قرار گرفتند و هزینه های درمانی آنها رایگان است.

به گزارش خبرنگار بازارکارمازندران به نقل از خبرگزاری ایرنا ، سید موسی عمادی گفت: این تعداد مددجو شامل ۴۶ هزار خانوار می شود که تمامی آنها مددجویان روستایی مازندران هستند.
وی ادامه داد: از ابتدای روی کارآمدن دولت سیزدهم و اجرای طرح بیمه سلامت رایگان طبق تفاهم نامه میان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بیمه سلامت در سطح کشور تمامی مددجویان روستایی زیر پوشش این نوع بیمه قرار می گیرند.
معاون کمیته امداد مازندران گفت: در حال حاضر تمامی مددجویان روستایی استان زیر پوشش طرح قرار گرفتند و در صورت تغییر وضعیت سکونت مددجویان و ساکن شدن در روستاها این افراد برای قرار گرفتن در بیمه سلامت رایگان اقدامات لازم برایشان انجام می شود.
عمادی توضیح داد: تمامی مددجویان زیر پوشش این طرح از خدمات درمانی به صورت رایگان برخوردار شدند و همچنین در ۵۰ بیمارستان و درمانگاه دولتی و خصوصی استان مازندران می توانند خدمات دریافت کنند.
به گفته وی، مددجویان شهری کمیته امداد مازندران که شامل ۳۵ هزار خانوار است نیز زیر پوشش بیمه امداد هستند و خدمات درمانی به آنها پرداخت می شود.
از دی ماه پارسال تاکنون در مازندران ۱۶۷ هزار نفر از اقشار آسیب پذیر، محروم ، ساکنان مناطق حاشیه شهرها و دوردست از طرح بیمه سلامت رایگان برخوردار شدند که این افراد که هیچ نوع بیمه پایه ای نداشتند.
معاون کمیته امداد مازندران گفت: از حدود ۸۳ هزار خانوار زیر پوشش این نهاد در استان سه هزار و ۸۰۰ خانوار بیماران زمین گیر ، صعب العلاج و خاص هستند که نیاز به خدمات درمانی خاصی دارند .
وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ خانوار بیمار آنها نیاز به استفاده از پوشینه دارد که کمیته امداد سعی کرده ماهانه هزینه تامین این وسایل بهداشتی مورد نیاز این افراد را تامین و تهیه کند.
عمادی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون کمیته امداد بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف پرداخت هزینه های درمان تکمیلی و همچنین تامین وسایل بهداشتی مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج زیر پوشش خود کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا