آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

استان يزد پایلوت اجرای ظرفیت های قانون جهش تولید دانش بنیان قرار گرفته است

استاندار یزد به ظرفیت های استان یزد در حوزه دانش بنیان اشاره کرد و گفت: تبدیل استان یزد به پایلوت اجرای ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش بنیان را دنبال می‌کنیم.

دکتر مهران فاطمی در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان که با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی؛ سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس سازمان جهاد دانشگاهی و اعضای ستاد برگزار شد، نوع نگاه استان به مجموعه جهاد دانشگاهی را مبتنی بر نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) دانست و گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی با ماهیت حرکت جهادی در بستر علم و فرهنگ است.

وی با اشاره به خدمات بسیار زیاد و تجربیات بسیار موفق و ارزنده ای جهاد دانشگاهی، اظهارداشت: مجموعه رویان یکی از شاخص ترین خروجی های این مجموعه جهادی و نشان دهنده ظهور و بروز دستاوردهای شاخص فناورانه، نوآورانه و علمی، در پرتو حاکمیت سازوکار، مدل و نگاه این چنینی در عرصه علمی است.

دکتر فاطمی در بخش دیگری از سخنانش به نقش غیر قابل انکار دکتر ستاری در استقرار، بسط و تبیین حوزه دانش بنیان در سطح کشور پرداخت و از تلاش های ایشان در مدت تصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکر و قدردانی کرد.
استاندار یزد دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را جوانی انقلابی، نخبه و حاذق دانست و خاطرنشان کرد: امید است در دور جدید که سکان این مجموعه در دست ایشان قرار گرفته، ماهیت ستادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حفظ شود.

وی در ادامه با بیان اینکه سطح فعالین این حوزه در استان یزد نسبت به سایر استان ها متفاوت است، گفت: این امر موید اقدامات و فعالیت های انجام شده در این زمینه در طول یک دهه گذشته است و خوشبختانه اکنون زیرساخت های انجام اقدامات جدی و بزرگ در این حوزه در استان وجود دارد.

دکتر فاطمی در پایان به سفر اخیر دکتر ستاری به استان و موضوعات مطرح شده در خلال این سفر اشاره و تصریح کرد: در جریان این سفر مقرر شد یزد به عنوان استان پایلوت اجرای ظرفیت های قانون جهش تولید دانش بنیان قرار گرفته و اتفاقات خوبی در قِبَل این موضوع در استان رقم می خورد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا