ایلامایلام- سردبیردسته‌بندی نشده

اولویت جذب در صنایع نفت و گاز استان ایلام با نیروهای بومی است

ایلام-استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های نفت و گاز در ایلام، گفت: اولویت جذب در صنایع نفت و گاز استان ایلام با نیروهای بومی است.

استاندار ایلام:
اولویت جذب در صنایع نفت و گاز استان ایلام با نیروهای بومی است
استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت های نفت و گاز در ایلام، گفت: اولویت جذب در صنایع نفت و گاز استان ایلام با نیروهای بومی است.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا ظهر روز یکشنبه در دیدار با مدیران حوزه نفت، گاز و پتروشیمی استان گفت: ایلام با وجود سهم ۱۱ درصدی منابع گازی و ۶ درصد منابع نفتی استانی در کلاس ملی است که از این فرصت باید به خوبی استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: منابع نفت و گاز یک موهبت الهی برای مردم استان است که باید از این مزیت در راستای توسعه و پیشرفت ایلام استفاده شود.
استاندار ایلام در ادامه از برگزاری نشست‌های هماهنگی مدیران حوزه نفت و گاز استان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: از این پس برنامه داریم دیدارهایی را با واحدهای فعال و واحدهای در آستانه بهره برداری این حوزه به صورت مرتب داشته باشیم.
وی با اشاره به تعدیل برخی نیروها از صنایع نفت و گاز استان، افزود: اولویت جذب و بکارگیری در صنایع نفت و گاز استان با نیروهای بومی است و مسئول ساماندهی این وضع موجود مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.
بهرام نیا در ادامه خواستار ارائه گزارش در خصوص تعداد کارکنان بومی و غیربومی حوزه انرژی استان از اداره کار، تعاون و امور اجتماعی استان شد و گفت: حداکثر تا پایان اردیبهشت این آمار باید به استانداری ارائه شود.
استاندار ایلام با ابراز گلایه و نارضایتی از تاخیر در آغاز عملیات برخی پروژه‌های حوزه نفت و گاز استان گفت: پروژه‌های این حوزه برای توسعه و پیشرفت ایلام باید در اسرع وقت آغاز شود تا مردم اثرات این حوزه را بخوبی لمس کنند.
وی روند آغاز عملیات اجرایی پارک پلی پروپیلن ایلام بسیار کند عنوان کرد و خواستار تسریع در عملیات اجرایی این پروژه مهم شد و گفت: راه اندازی پارک پلی پروپیلن با وجود پتروشیمی و ذخایر غنی نفت و گاز، زنجیره ارزش این صنعت در استان را تکمیل خواهد کرد.
بهرام نیا با عنوان این مطلب که هر شرکتی که می‌خواهد در اینجا کار کند اول باید در استان افتتاح حساب کند، تاکید کرد: پیمانکاران حوزه نفت و گاز باید در استان افتتاح حساب کنند و مسئولیت رصد این مهم با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان است و در غیر این صورت فرمانداران می‌توانند ارائه خدمت به آنان خودداری کنند.
وی با اشاره به آلایندگی صنایع استان گفت: علاوه بر گرد و خاک و آلایندگی‌ها موضوع دیگری است که مردم استان را آزار می‌دهد که باید برای آن باید چاره اندیشی کنیم.
هرام نیا با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن برخی مدیران حوزه نفت و گاز استان گفت: در زمینه پرداخت عوارض و مالیات، مسئولیت اجتماعی و دیگر حوزه صنایع نفت و گاز استان باید به تعهدات خود باید عمل کنند.
استاندار ایلام در پایان خطاب به فرمانداران مهران، چوار و دهلران گفت: نماینده سیاسی دولت در هر شهرستان فرماندار بوده و مسئول پیگیری امور است و باید از همه توان و ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی و صنعتی شهرستان در راستای توسعه و اشتغال منطقه استفاده کند.
کد خبر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا