آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع

راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، دکتر مهران فاطمی در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اعضای ستاد برگزار شد، با اشاره به عقب افتادگی بخش کشاورزی از حوزه دانش بنیان نسبت به بخش های صنعت و خدمات، گفت: ایجاد تحول در بخش کشاورزی مستلزم استفاده از فناوری و دانش روز در این حوزه و انجام حرکت های فناورانه با بهره گیری از نرم افزارها و تجهیزات بروز است.
وی در ادامه با اشاره به دیدگاه های مطروحه در خصوص فعالیت کشاورزی در اقلیم های گرم و خشک و کم آب و عدم تمرکز بر این بخش و فراهم سازی زیرساخت های آن، اظهارداشت: یزد نماد غلبه اراده انسان ها بر محدودیت ها است و موید این امر، شکل گیری تمدن در این اقلیم با وجود شرایط خاص حاکم بر آن و با تکیه بر علم، تجربه و ابتکار گذشتگان است.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش به نقش مهم بخـش کشـاورزی در تأمین امنیت و اقتدار غذایی اشاره و خاطرنشان کرد: رسوخ علم و فناوری در حوزه کشاورزی می تواند راهگشا و موجب افزایش بهره وری در این حوزه شود.

دکتر فاطمی با اشاره به بخشی از اقدامات در حال پیگیری و انجام در حوزه کشاورزی در سالجاری، تصریح کرد: امید است فرهنگ نوآوری و فناوری به تدریج جای خود را در همه ارکان این زیست بوم پیدا کرده و در این مسیر؛ که به اذعان کارشناسان بهترین مسیر جهت پیشبرد برنامه های این حوزه است، با سرعت روبه رشدی حرکت کنیم.

در پایان این نشست توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا