آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

احیای ۵ هزار و ۷۵۰ شغل برای کارگران در یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد، با اشاره به برگزاری ۴۷ جلسه در راستای حل مشکلات اقتصادی و رفع موانع تولید در ۵ ماه نخست سال جاری، گفت: این جلسات منجر به ایجاد و احیای ۵ هزار و ۷۵۰ شغل برای کارگران در یزد شد.

غلامعلی دهشیری ظهر امروز در نشست ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان یزد، با تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری همه مسئولان و مدیران دولتی و بخش خصوص و صنعتی که در انجام برنامه‌های سفر ریاست قوه قضاییه همکاری لازم را داشتند، اظهار داشت: همدلی، هماهنگی و هم افزایی و تعامل بین همه بخش‌ها اعم از تشکل‌های خصوصی و سازمان‌ها و ادارات دولتی کاملا مشهود و ملموس بود.

 

وی تصریح کرد: این همراهی بین دستگاه‌های اداری، قضایی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی استان، سفر پربار و پربرکتی را رقم زد و سبب شد تا موضوع تعامل و همدلی استان در جلسه شورای عالی قضایی مطرح و مورد تقدیر و از حیث حمایت از واحد های تولیدی در راستای رونق تولید به عنوان یک استان الگو در کشور یاد شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در 5 ماهه نخست سال جاری 11 جلسه اصلی ستاد، 9 جلسه مقدماتی و27 جلسه کمیته تخصصی برگزار شده که منجر به صدور 79 مصوبه برای 71 شرکت و برای 5 هزار و 750 کارگر نیز شغل ایجاد شده و یا شغلشان حفظ شده است.

 

این مقام قضایی، خاطرنشان کرد: در سال 1400 ‌ با همت و تلاش ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور، یک هزار و 993 واحد تولیدی شده احیا شد و یا از تعطیلی آنها جلوگیری به عمل آمد.

 

دهشیری با اشاره به وصول 438درخواست از طریق دبیرخانه ستاد و یا سایت حامی در سال گذشته در استان یزد، گفت:‌ از حیث فراوانی درخواست‌های واصل شده، استان یزد در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

 

رئیس کل دادگستری استان یزد، با بیان اینکه مشکلات طرح شده 96 واحد تولیدی در استان یزد مربوط به بانک‌ها بوده، افزود: در کشور نیز 41 درصد مشکلات واحد‌های تولیدی مربوط به بانک ها بوده و 55 درصد نیز متعلق به سایر ادارات مثل صمت و گمرگ و سازمان امور مالیاتی و سازمان فروش اموال تملیکی و مواردی از این قبیل بوده است.

 

وی  بیان کرد: استان یزد در سال گذشته با 330 جلسه با موضوع اقتصاد مقاومتی در سطوح مختلف، رتبه دوم کشور را از حیث فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی داشته است که نتیجه خوب آن را می‌توان اینگونه تحلیل کرد که در سفر ریاست قوه قضاییه هیچ مسئله بزرگ و لاینحلی در استان وجود نداشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا