آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیردسته‌بندی نشده

رییس کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان آذربایجان‌شرقی

- رییس کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان اتاق بازرگانی تبریز گفت: صنایع فناور و نوآور استان باید شناسایی و به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین سوق یابد.

صنایع فناور و نوآور آذربایجان‌شرقی به سمت ایجاد شرکت‌های دانش بنیان سوق یابد
رییس کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان اتاق بازرگانی تبریز گفت: صنایع فناور و نوآور استان باید شناسایی و به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرین سوق یابد.
به گزارش سه شنبه ایرنا، ابوالفتح ابراهیمی در جلسه کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان استان افزود: این کمیته می تواند پیگیری های لازم برای تبدیل واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ موجود به شرکت های دانش بنیان و حمایت و توسعه بازارهای داخلی و صادرات محصولات فناور و نوآور با همکاری اتاق بازرگانی انجام دهد.
وی اظهار داشت: این کمیته همچنین می تواند در تامین فضاهای تولیدی نیمه صنعتی برای شرکت های دانش بنیان و برنامه ریزی برای حضور توانمند بخش خصوصی در این حوزه اقدام کند.
رییس کمیته صنعت و معدن ستاد اقتصاد دانش بنیان اتاق بازرگانی تبریز گفت: تعیین رسته های صنعت استان برای ایجاد خوشه های دانش بنیان و کمک به ایجاد مراکز نوآوری و شتاب دهنده های تخصصی رسته ها در استان از وظایف این کمیته است.
ابراهیمی، نیازسنجی و شناسایی خلاهای فناوری و نوآوری رسته های صنعتی استان توسط شتاب دهنده ها و برنامه ریزی برای برگزاری رویدادهای تخصصی جهت ارتقاء و رفع نیاز فناوری رسته ها توسط استارت آپ ها و تیم های نوآور را از دیگر وظایف این کمیته اعلام کرد.
در این جلسه اعضای کمیته صنعت و معدن ستاد، برنامه های خود در راستای عمل به وظایف کمیته را ارایه کردند.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با داشتن ۲۰۸ شرکت دانش بنیان و خلاق رتبه پنجم کشور را دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا