دسته‌بندی نشدههمدانهمدان- سردبیر

مدارس با رویکرد دانش بنیان در همدان تاسیس شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: مدارس با رویکرد دانش بنیان بررسی و تاسیس شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان:
مدارس با رویکرد دانش بنیان در همدان تاسیس شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: مدارس با رویکرد دانش بنیان بررسی و تاسیس شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حسن رضانیا سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان ضمن گرامی‌داشت مقام معلم و سالروز شهادت استاد مطهری، گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا در کشور به ویژه استان همدان، تلاش‌های آموزش و پرورش و معلمان فراموش نشدنی است.
وی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا هزینه‌های قابل توجهی بر مجموعه آموزش و پرورش و نظام تربیتی تحمیل کرد، به نقش شورای آموزش و پرورش به عنوان پیشران تحول در حوزه تربیتی اشاره کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان خواستار افزایش کیفیت برنامه‌های هفته گرامی‌داشت و تکریم مقام معلم شد و افزود: ظرفیت و توانمندی آموزش و پرورش، معلمان و فرهنگیان استان بالا است و رسیدن به دولت قوی نیازمند آموزش و پرورش مقتدر و معلمان عزتمند است.
این مسئول با تصریح بر اینکه استاندار همدان بر تقویت ساختار شورای آموزش و پرورش و بهره‌گیری از نیروهای تحول‌آفرین تاکید دارند، عنوان کرد: استفاده از نیروهای تحول‌آفرین می‌تواند شورای آموزش و پرورش را به اتاق فکرِ ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش تبدیل کند.
رضانیا با تاکید بر اینکه برنامه‌های هفته گرامی‌داشت مقام معلم مردمی‌سازی شود، یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی در جهت بزرگداشت هرچه باشکوه‌تر هفته گرامی‌داشت مقام معلم اقدام کنند.
وی با بیان اینکه آحاد فرهنگیان قائل به ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های شهدا هستند، اظهار کرد: دولت و مجلس برای همسان‌سازی و رتبه‌بندی معلمان قدم‌های خوبی برداشته و اجرای آن باید سرعت بگیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس در سطح کشور و به دنبال آن در استان همدان، یک درصد غیبت دانش آموزان در شرایط کنونی، هزینه محسوب می‌شود.
رضانیا با تاکید بر اینکه جبران عقب ماندگی‌های تحصیلی دانش آموزان با برنامه‌ریزی و ارائه بسته‌های جبرانی مؤثر در دستور کار قرار گیرد، به شعار سال اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش از ظرفیت مناسب دانش بنیان و پژوهشکده‌های موجود در استان استفاده کند و در این زمینه، مدارس با رویکرد دانش بنیان بررسی و تأسیس شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا