خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

ایجاد اشتغال از موضوعات اصلی است

استاندار خراسان رضوی گفت: مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان باید به سرعت تعیین تکلیف شود و تسهیل، آسان‌سازی و روان‌سازی مطالب و دستورکارهای این شورا ضروری است.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا، یعقوبعلی نظری در شورای برنامه‌ریزی و توسعه  استان خراسان رضوی افزود: تهیه دستور کار و مطالب در کارگروه شورای توسعه و برنامه ریزی نباید بیش از یک هفته معطل بماند.

وی بیان کرد: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی باید به معنای واقعی کلمه فعال باشد و در مسیر اساسی خود قرار گیرد و این کار جز با نظر و فعالیت جمعی همه مسوولان دستگاه ها و سازمان ها میسر نمی‌شود.

نظری  ادامه داد: با توجه به اینکه مصوبات شورای برنامه‌ریزی نیازمند رای گیری و تبادل نظر مسوولان است، بنابراین باید مدیران عالی هر دستگاه در جلسات حاضر شوند و اگر مسوول یک دستگاه، ۲ جلسه غیبت داشته باشد جابجا خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ایجاد اشتغال از موضوعات اصلی است، افزود: جذب هر چه بیشتر تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه نیازمند برنامه ویژه است.

در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی، مصوبات پیشنهادی کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست، اختصاص ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان برای طرحهای دانش بنیان مولد و همچنین بررسی مطالبات پاداش خدمت بازنشستگان پارسال در دستگاههای اجرایی مورد تصویب قرار گرفت.

رضا جمشیدی رییس سازمان و دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان در این خصوص گفت: مطالبات پارسال ۲۸۳ نفر از بازنشستگان استان به مبلغ ۵۹۰ میلیارد ریال باقی مانده است که از این مقدار ۲۱ درصد آماده واریز است و مابقی نیز تا آبان ماه پرداخت خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا