پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهکارخانه های نوآوریکرمانکرمان- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

معاون وزیر علوم: یارانه تجاری‌سازی در راه است

 معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از یارانه تجاری‌سازی به عنوان یکی از راهکارهای وزارت علوم برای تبدیل فناوری به نوآوری یاد و اعلام کرد که در حال بررسی این راهکار هستیم.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا دکترعلی خیرالدین در حاشیه سفر به رفسنجان اظهار کرد: دهکده فناوری و نوآوری یکی از موضوعاتی است که برای بخش کشاورزی پیش‌بینی شده و با جهاد کشاورزی توافق کردیم که 10 دهکده فناوری در حوزه کشاورزی ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: موافق هستیم که با مجتمع مس سرچشمه رفسنجان یک پردیس تخصصی با پارک علم و فناوری را پیگیری و از راه‌اندازی آن حمایت کنیم. در مشهد این موضوع در حوزه صنایع معدنی اتفاق افتاد و در مجموعه فولاد سنگان کمک کردیم که پردیس علم و فناوری ایجاد می‌شود اینجا هم اگر مس سرچشمه امکانات بیاورد حاضریم کمک کنیم.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در پاسخ به این سوال که استاد، فناوری را تولید می‌کند اما به نوآوری تبدیل نمی‌شود، گفت: این قضیه، بحث «دره مرگ فناوری» است که بزرگترین چالش ما در کشور است که نمی‌توانیم فناوری و ثبت اختراع را به راحتی تجاری‌سازی کنیم. در حال پیگیری این موضوع هستیم. یکی از طرح‌هایی که دنبال آن هستیم بحث یارانه تجاری‌سازی است که داریم روی آن کار می‌کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا