اردبیلاردبیل- سردبیردسته‌بندی نشده

زیرساخت‌های کارآفرینی در هنرستان‌های اردبیل ایجاد شود

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: مدیران آموزش‌و پرورش استان باید ضمن فراهم‌کردن زیرساخت‌های اشتغال در هنرستان‌ها، مهارت و اعتماد به‌ نفس لازم برای کارآفرینی را در دانش‌آموزان ایجاد کنند.

معاون استاندار اردبیل:
زیرساخت‌های کارآفرینی در هنرستان‌های اردبیل ایجاد شود
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: مدیران آموزش‌و پرورش استان باید ضمن فراهم‌کردن زیرساخت‌های اشتغال در هنرستان‌ها، مهارت و اعتماد به‌ نفس لازم برای کارآفرینی را در دانش‌آموزان ایجاد کنند.
به گزارش ایرنا ، رضا قاسمیان روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه‌های هنرستان‌های اردبیل به مناسبت هفته مشاغل اظهار کرد: دانش‌آموزان باید با تفکر و انگیزه کارآفرینی وارد جامعه شوند.
وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نقش آن در توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی جوانان و نیز آشنایی آنها با ظرفیت‌های موجود کاردانش و فنی و حرفه‌ای ادامه داد: رویکردهای آموزشی و مهارت‌آموزی باید متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بومی استان باشد تا امکان تحقق اهداف مربوط به اشتغال و خوداتکایی بیشتر شود.
قاسمیان به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان از نمایشگاه‌های هنرجویان هنرستان‌های فاطمه الزهرا (س) و ۱۷ شهریور اردبیل بازدید کرده و در جریان فعالیت‌های آموزشی این آموزشگاه‌ها قرار گرفت.
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل هم در این بازدید گفت: در راستای شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان” تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” مزین شده ، فعالیت‌های آموزشی و تولید حاصل از آموزش در هنرستان‌های این استان با رویکرد دانش‌بنیان دنبال خواهد شد.
کلام‌الله صفری اظهار کرد: هنرستان‌ها یکی از مهم‌ترین بسته‌های مهارت‌آموزی و تحقق تولیدات دانش‌بنیان هستند که نقش بسزایی در توسعه تولیدات صنعتی، کشاورزی، خدماتی و هنری دارند.
وی با بیان اینکه امسال برنامه‌های خوبی برای توسعه کیفی و کمی هنرستان ها داریم، افزود: توسعه هنرستان‌ها بویژه هنرستان‌های کشاورزی و همچنین مهارت‌های دانش‌بنیان مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا