دسته‌بندی نشدهیزدیزد- سردبیر

استاندار: یزد در بکارگیری نیروهای جوان در ساختار اداری، پیشتاز است

استاندار یزد گفت: این استان در به کارگیری نیروهای جوان در ساختار اداری خود جزو استان‌های پیشتاز بوده به طوری که رده سنی مدیران کنونی استان کمتر از ۴۵ سال و بخش عمده‌ای از انتصابات بین ۳۰ تا ۳۵ سال بوده است.

استاندار: یزد در بکارگیری نیروهای جوان در ساختار اداری، پیشتاز است
استاندار یزد گفت: این استان در به کارگیری نیروهای جوان در ساختار اداری خود جزو استان‌های پیشتاز بوده به طوری که رده سنی مدیران کنونی استان کمتر از ۴۵ سال و بخش عمده‌ای از انتصابات بین ۳۰ تا ۳۵ سال بوده است.
به گزارش ایرنا مهران فاطمی در نشست فعالان دانشجویی استان افزود: دانشگاه باید سیاسی باشد و روسای دانشگاه‌ها باید زمینه فعالیت سیاسی دانشجویان را فراهم کنند چرا که اهمیت فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها کمتر از موضوع آموزش و علم آموزی در این حوزه نیست.
وی با تاکید بر اینکه شان حاکمیت در استان چیزی جز عدالت نیست اظهار کرد: اگر روح حاکم بر برنامه‌های استان، عدالت نباشد، این برنامه‌ها هیچ ارزشی نخواهد داشت ولی در عین حال دانشجویان نیز باید عدالت خواهی را مطالبه کنند.
فاطمی با ابراز خرسندی از بازگشایی دانشگاه‌ها پس از ۲ سال محدودیت‌های کرونایی گفت: دانشگاه بدون دانشجویان فاقد روح بوده و تنها یک اداره محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مسوولان در این مدت کاهش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های دانشجویی نظیر فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی بوده است افزود: امروز مسایل دانشجویی به عنوان مسایل دسته دوم نباید قلمداد شود بلکه مسئولان و متولیان باید توجه و اهتمام جدی به آنها داشته باشند.
استاندار یزد با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در زمینه دانش‌بنیان‌ها گفت: خوشبختانه گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان از سال‌ها پیش در استان شکل گرفته و این موضوع حتی قبل از نامگذاری امسال به عنوان سال “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین”، به عنوان یکی از محورهای تحول استان لحاظ شده و برنامه‌های آن نیز نوشته شده است.
فاطمی به فعالیت ۱۰۴ شرکت دانش بنیان در استان اشاره کرد و اظهار داشت: هر هفته شخصاً در جلساتی یک و نیم ساعته با مدیران شرکت‌های دانش بنیان، به بررسی و پیگیری مسایل و مشکلات آنان می پردازم.
وی افزود: علاوه بر این نیز ستاد نوآوری و فناوری اقتصاد دانش بنیان را با حضور فعالان این حوزه و بخش خصوصی تشکیل داده و به صورت ماهیانه جلسات آن را برگزار می‌کنیم.
وی در ادامه به سوالات و موارد مطرح شده از سوی نمایندگان دانشجویان دانشگاه‌های استان پاسخ داد و در مورد جذب نومعلمان تصریح کرد: این موضوع در این دولت به صورت متفاوت دنبال می‌شود و فرآیند گزینش نومعلمان براساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های آنان اعمال خواهد شد.
وی در خصوص موضوع نساجی در استان هم افزود: مساله نساجی و پوشاک به عنوان یک صنعت هویتی، پاک و اشتغال‌زا جزو محورهای تحولی استان است و به جد آن را دنبال می‌کنیم.
به گفته عالی‌ترین مقام اجرایی استان، امسال برنامه اشتغال استان ایجاد ۱۸ هزار فرصت شغلی با محوریت اشتغال دانش‌آموختگان، اشتغال بانوان و اشتغال بومی و با هدف کاهش نرخ بیکاری در استان است.
فاطمی در پایان با بیان این که تقابلی بین تشکل‌های دانشجویی و بسیج دانشجویی وجود ندارد گفت: همه بخش‌های دانشگاه بسیجی هستند و افتخار ما نیز بسیجی بودن است چون همگی دل در گروی اسلام و اهل بیت(ع)، نظام و منافع ملی این مملکت داریم.
به کارگیری نیروهای جوان و با روحیه انقلابی در بدنه استان، گرفتن مشاوره از افراد با تجربه و حمایت از نیروهای جوان، توجه به دانشگاه فرهنگیان و نومعلمان، جلوگیری از توسعه صنایع آلاینده، پرآب‌خواه و کارگر محور در استان، تلاش برای پیشرو شدن در حوزه دانش بنیان، ایجاد حلقه‌های میانی بین صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان، ارتقای جایگاه صنعت گردشگری در استان و اجرایی شدن سند آمایش سرزمین استان به عنوان سند بالا دستی از جمله مباحث مطرح شده از سوی فعالان دانشجویی در این نشست بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا