اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهزنجانزنجان- سردبیرفرهنگی و اجتماعی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان: توسعه گردشگری، رونق اقتصادی و اشتغال را در پی دارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: توسعه گردشگری، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را در پی دارد و از این نظر شهرداری‌ها منتفع می‌شوند و این موضوع اهمیت ویژه ای دارد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، سید سعید صفوی در دیدار با شهردار زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره آش در نیمه دوم مهرماه جاری افزود: درحاشیه این جشنواره نمایشگاه صنایع‌دستی با حضور هنرمندان 31 استان کشور برپا می‌شود و به علت شرایط آب و هوایی پاییزر فضای سربسته و دریکی از کریدورهای نمایشگاه کاسپین برگزار میش
وی یادآورشد: این جشنواره ملی، اقوام مختلف ایرانی به دعوت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، به این شهر می‌روند و با برپایی دیگ‌های بزرگ آش به روش و سبک و سیاق سنتی در محل برگزاری جشنواره، اقدام به پختن آش و نمایش آداب‌ورسوم و سنت‌های خود می‌کنند..
شهردار زنجان نیز با اشاره به اینکه دیگ‌های جشنواره آش ایرانی نمادی از فرهنگ و سنت مردم زنجان است، گفت: زنجان همان‌طور که شهر شور و شعور حسینی است، شهر شور و نشاط نیز هست.
علیرضا فیروزفر افزود: شهرداری زنجان اقدامات لازم برای برگزاری جشنواره آش ایرانی را انجام می‌دهد و فضاسازی و زیباسازی محوطه و محیط جشنواره از اقدامات شهرداری زنجان است و در طول برگزاری این جشنواره شهرداری زنجان برنامه‌های متعددی اجرا خواهد. کرد.
به گفته این مسوول، در کنار معرفی فرهنگ غذای ایرانی در جشنواره ملی آش، روحیه تعامل‌پذیری و مهمان‌نوازی زنجانی هم به نمایش گذاشته می‌شود ، شهرداری توسعه زیرساخت‌ها در حوزه گردشگری را در دستور کار خود قرار داده و ایجاد برنامه‌ها و مشوق‌هایی برای جشنواره آش زنجان پیش‌بینی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره آش می‌تواند با احیای فرهنگ‌ها، گردهم آوردن اقوام، رنگ‌ها و سنت‌ها موجب تقویت ارتباطات بین فرهنگی، تفاهم و همدلی شود و همچنین در تقویت و توسعه نشاط اجتماعی نیز مفید واقع‌شده است.
به گزارش بازارکار، پانزدهمین دوره جشنواره آش ایرانی متفاوت‌تر از گذشته و با حضور منتخبان ادوار گذشته نیمه دوم مهر امسال در شهر زنجان برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا