آموزش و مهارتفارسفارس- سردبیر

لامرد کانون نوظهور صنعتی و عسلویه معدنی کشور

مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با ایجاد و فراهم کردن زیرساخت‌های اساسی در منطقه ویژه اقتصادی به وسعت ۸۵۰۰ هکتار در لامرد شاهد شکل‌گیری عسلویه معدنی در جنوب کشور هستیم.

حامد فراهانی در حاشیه نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی (ماینکس ۲۰۲۲) گفت: با ایجاد و فراهم کردن زیرساخت‌های اساسی در منطقه ویژه اقتصادی به وسعت ۸۵۰۰ هکتار در لامرد شاهد شکل‌گیری عسلویه معدنی در جنوب کشور هستیم.

او، سرمایه‌گذاری‌های در دست اقدام در جهت توسعه زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد را بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بخش‌های مختلف زیرساختی منطقه ویژه همانند راهسازی، شبکه آب و فاضلاب، سامانه‌های هدایت آب‌های سطحی و کنترل سیلاب، برق رسانی، شبکه توزیع و تغذیه و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، ساختمان‌ها و سوله‌های انبار و در حال تکمیل هستند که از سال گذشته تا کنون ۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به مناقصه و اجرا رسیده است.

مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با نگاه ویژه دولت و سازمان ایمیدرو به این کانون نوظهور صنعتی، شرکت‌ها و صنایع بزرگی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد شروع به سرمایه گذاری کرده اند.

فراهانی با اشاره به بهره برداری رسیدن فاز اول کارخانه آلومینیوم جنوب با اشتغال ۲۵۰۰ نیروی کار بطور مستقیم، آن را یک موفقیت بزرگ در حوزه صنعت آلومینیوم ذکر کرد و گفت: ساخت و راه اندازی مجتمع عظیم آلومینیوم جنوب با ظرفیت ۳۰۰ هزارتن شمش آلومینیوم در سال، یک ظرفیت و موفقیت بزرگ در کشور بود که رتبه جهانی ایران در تولید آلومنیوم را از ۱۸ به ۱۴ ارتقا داد.

مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد به پردازش‌های پیشرفته بر روی محصول این کارخانه نیز اشاره کرد و گفت: تولید با خلوص بالای محصولات این کارخانه باعث شده نظر مشتریان بین المللی شمش آلومنیوم جلب و محصول این کارخانه در بازار جهانی به فروش برسد.

او در خصوص صنایع پایین دستی آلومینیوم جنوب (آلوم شهر) نیز گفت: یکی از مزیت‌ها و جذابیت‌های سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی آلومنیوم، شهرک آلوم شهر در جهت ساخت قطعات و همچنین محصولات نیمه ساخته آلومینیومی در مجاورت مجتمع آلومینیوم جنوب است که سرمایه گذاران در این بخش می‌توانند از آلومینیوم تولیدی سالکو بصورت مذاب به عنوان ماده اولیه استفاده کنند.

فراهانی با اشاره به مشوق‌های سرمایه گذاری و پتانسیل‌های زیرساختی در این منطقه اقتصادی گفت: مشوق‌های در خور توجهی نظیر معافیت‌های مالیاتی و گمرکی جهت سرمایه گذاری بهتر خارج از بروکراسی اداری از مزیت‌های مناطق ویژه اقتصادی است، که ارتباط با دریا، اسکله اختصاصی در پارسیان، وجود شاهراه ارتباطی با مرکز سه استان جنوبی کشور و همچنین فرودگاه بین المللی لامرد از مزیت‌های متفاوت منطقه ویژه اقتصادی لامرد است.

باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا