اقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

اشتغال 1000 نفر در حوزه شیلات لرستان

مدیرکل شیلات لرستان گفت: استان با داشتن هفت سد بزرگ و کوچک در حال تولید ماهیان سردآبی بوده و قابلیت پرورش ماهی تا ۱۰ هزار تن را دارد که با این میزان تولید می‌توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش بازار کار لرستان، کیارش بیرانوند اظهار کرد: در سیل مردادماه سال جاری ۶۵ مزرعه پرورش ماهی در لرستان خسارت دید.

وی با اشاره به این‌که کل خسارات وارد شده به بخش شیلات لرستان ناشی از سیل مردادماه سال جاری حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است، ادامه داد: در این سیل ۱۲۸ میلیارد تومان به ماهیان خسارت وارد شده است.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: همچنین بیش از ۳۰ میلیارد تومان در این سیل به ابنیه مجموعه‌های پرورش ماهی در لرستان خسارت وارد شده است.

بیرانوند بیان کرد: در حال انجام پیگیری‌های لازم برای جبران خسارات وارده به شیلات استان هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سرانه مصرف ماهی در لرستان ۷.۸ کیلوگرم است، عنوان کرد: لرستان با داشتن هفت سد بزرگ و کوچک در حال تولید ماهیان سردآبی بوده و قابلیت پرورش ماهی تا ۱۰ هزار تن را دارد که با این میزان تولید می‌توان برای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرد.

مدیرکل شیلات لرستان عنوان کرد: در حال حاضر با شناسایی منابع آبی سیمره و کشکان در شهرستان‌های کوهدشت و پلدختر قابلیت تولید ۱۰ هزار تن گوشت خاویاری و یک تن خاویار در چهار سال آینده وجود دارد که در حال حاضر در مرحله امکان‌سنجی و واگذاری زمین و مطالعات مربوطه است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا