آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

۶ هزار میلیارد سرمایه گذاری در بافق زمینه اشتغال بین 500 تا 1000 نفرر را ایجاد می کند

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومانی برای کارخانه آهن اسفنجی بافق اختصاص یافته است

مجتبی حمیدیان گفت: این سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون یورویی، ترکیبی از ارزی و ریالی است و حدود سه سال این پروژه زمان می‌برد.

او افزود: بین ۵۰۰ تا هزار نفر ایجاد اشتغال می‌کند و مهمترین فایده آن برای شرکت سنگ آهن مرکزی، ایجاد ارزش افزوده و افزایش بازده استفاده از نیروی انسانی است.

حمیدیان ادامه داد: ما در شرکت سنگ آهن مرکزی، یک برنامه اولیه سرمایه گذاریِ ۵۰ هزار میلیارد تومانی، در نظر گرفتیم.

به گفته او این برنامه مشتمل بر طرح‌های توسعه جوارمعدنی ازجمله آهن اسفنجی و توسعه خط‌های کنسانتره است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق گفت: علاوه بر آن در حوزه طرح‌های زیرساختی که شامل تصفیه و انتقال فاضلاب است، در حوزه تأمین برق پایدار برای کارخانه‌های مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و حوزه اکتشافات، باطله برداری و بهره برداری از معادن موجود و معادن در دست توسعه این شرکت نیز، قرار است سرمایه گذاری شود.

او می‌گوید: امیدواریم که از مسیر‌های مختلف تأمین مالی از جمله تأمین سرمایه از سود سهامدار، انتشار اوراق در بورس، تامین مالی از نهاد‌های بانکی و مشارکت با سرمایه گذاران تخصصی صنعت فولاد، بتوانیم این حجم سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیاردی را در شهرستان بافق و شرکت سنگ آهن مرکزی انجام دهیم.

حمیدیان گفت: این یک مجموعه سرمایه گذاری سه ساله است که امیدواریم اولین مرحله از آن تا چند ماه آینده اتفاق بیافتد که اولویت اول ما احداث کارخانه آهن اسفنجی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا