دسته‌بندی نشدهکردستانکردستان- سردبیر

مراکز رشد و خلاق در دانشگاه پیام نور کردستان ایجاد می‌شود

رییس دانشگاه پیام نور کردستان گفت: امسال مرکز رشد در دانشگاه پیام نور بیجار و مرکز خلاق در شهرستان‌های سنندج و مریوان راه‌اندازی می‌شود.

رییس دانشگاه پیام نور کردستان گفت: امسال مرکز رشد در دانشگاه پیام نور بیجار و مرکز خلاق در شهرستان‌های سنندج و مریوان راه‌اندازی می‌شود.
یعقوب احمدی، در وبینار الزامات تحقق شعار سال در حوزه تولید دانش‌بنیان که به همت دانشگاه پیام نور استان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مولفه‌های مهمی که امسال رهبر معظم انقلاب در شعار سال بر آن تاکید کردند دانش بنیان کردن تولیدات در حوزه‌های مختلف است.
وی اضافه کرد: معظم‌له طی چند سال اخیر همواره سال‌ها را بر محور اقتصاد و اشتغال نامگذاری کرده‌اند و تفاوتی که شعار سال 1401 با دیگر سنوات دارد تمرکز بر فعالیت‌های دانش بنیان است.
رییس دانشگاه پیام نور کردستان با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها هم برای تحقق شعار سال رسالت خطیری برعهده دارند، گفت: در راستای دستیابی به شعار سال مرکز رشد در دانشگاه پیام نور بیجار و مرکز خلاق هم در شهرستان‌های سنندج و مریوان راه‌اندازی می‌شود.
احمدی با بیان اینکه اقدام مذکور گام ارزشمندی در حوزه تولید دانش بنیان است، ادامه داد: امروزه تولید ثروت در دنیا از بخش صنعت خارج شده و به سمت عرصه اطلاعات، دانش و فناوری وارد شده است.
۱۲۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری فعال است
رییس پارک علم و فناوری استان کردستان هم در این وبینار با اشاره به اینکه ۱۲۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری فعال است، اظهار داشت: از این تعداد ۳۷ شرکت دانش‌بنیان و ۱۶ شرکت خلاق بوده که زمینه اشتغال را برای بیش از 700 جوان نوآور، فناور و فارغ‌التحصیل دانشگاهی فراهم کرده است.
حامد قادرزاده با بیان اینکه امسال سال تحول ساختاری است، گفت: معظم له امسال در شعار سال بر واژه دانش بنیان تاکید کردند لذا با توجه به این مهم پارک علم و فناوری به عنوان هسته تعاملات فناورانه و نوآورانه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
وی رشد فعالیت‌های دانش بینان را مستلزم همدلی، هم‌افزایی و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس و نهادهای تصمیم‌گیر استان خواند و یادآور شد: ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص و متعهد در پارک علم و فناوری استان نویدبخش رشد و توسعه مناسب در همه حوزه‌ها به ویژه اقتصادی خواهد بود.
رییس پارک علم و فناوری کردستان با اشاره به اینکه طرح هایی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در حال تدوین و اجرا است، خاطرنشان کرد: یکی از این طرح ها توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها(تانا) و همچنین تقویت دیپلماسی فناوری و نوآوری (نان) است.
قادرزاده اضافه کرد: اجرای طرح های مذکور می تواند تغییر بنیادینی در نگرش به اقتصاد دانش بنیان در جامعه ما ایجاد کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا