اجتماعیپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

مدیرکل بهزیستی استان: قانون سه درصد استخدام معلولین از سوی دستگاه‌های اجرایی لرستان رعایت شود

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: قانون سه درصد استخدام معلولین از سوی دستگاه‌های اجرایی استان رعایت شود.

همایون عمودی زاده در گفت‌وگو با بازار کار لرستان، اظهار کرد: در بحث توانمندسازی که یکی از برنامه‌های بهزیستی لرستان است پیگیریم از طریق تسهیلات اشتغالزایی، مددجویان تحت پوشش را توانمندسازی کنیم.

وی اضافه کرد: امسال تعهدی که در استان داریم  ۱۷۰۰ نفر بوده اما برنامه‌ریزی  شده این رقم را به ۲۸۰۰ نفر برسانیم تا از طریق تسهیلات اشتغالزایی توانمندسازی آنان انجام شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ادامه در خصوص رعایت قانون سه درصد استخدام معلولین در دستگاه‌های اجرایی استان گفت: در این قانون به صراحت اشاره شده دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند باید سه درصد از استخدام‌های خود را به جامعه معلولین اختصاص دهند.

عمودی‌زاده بیان کرد: افراد باید در آزمون شرکت کنند و در صورتی که حدنصاب امتیاز لازم را کسب کردند و شرایط کافی را داشتند دستگاه‌های اجرایی حق آنان را در استخدام رعایت کنند.

وی افزود: از مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم که این قانون را رعایت کنند چرا که ضمانت اجرایی دارد.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: چنانچه دستگاهی در استخدامات خود از این ظرفیت استفاده نکند بهزیستی استان به عنوان مدعی  معلولان می‌تواند مطالبه‌گری کند.

عمودی‌زاده اظهار کرد: برای امسال مجوز استخدام به دستگاه‌های اجرایی استان داده نشده که بخواهیم پیگیری کنیم.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۲۲ نفر در استخدامی‌های استان براساس قانون سه درصد حق بیمه معلولین در دستگاه‌های اجرایی لرستان به کار گرفته شدند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا