آموزش های مهارتی و تخصصیزنجانزنجان- سردبیر

افتتاح مرکز آموزش مهارت، اشتغال و کارآفرینی شهید رجایی زنجان

مرکز آموزش مهارت، اشتغال و کارآفرینی شهید رجایی با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، استاندار زنجان در مراسم افتتاح مرکز آموزش مهارت، اشتغال و کارآفرینی شهید رجایی زنجان با اشاره به ظرفیت‌های استان، گفت: ایجاد بازارچه با همکاری و ارائه تسهیلات دستگاه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، کمیته امداد، توانمندسازی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه امری ضروریست.

محسن افشارچی افزود: مأموریت مرکز آموزش مهارت، اشتغال و کارآفرینی شهید رجایی، بهره‌گیری از همه ابزارهای آموزش فناورانه برای تسهیل و تسریع یادگیری، تأمین نیازهای آموزشی اقشار آسیب پذیر و ایجاد بازارچه و کمک به فروش تولیدات و فراهم نمودن زمینه های فضای مجازی و ارائه تشهیلات به مهارت آموختگان فروش محصولات در جهت ایجاد اشتغال است.

وی اضافه کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شرایط کنونی برای اقتصاد، فرهنگ ایران و به ویژه شتاب دهی به فرایند تولید امری حیاتی است، زیرا سرمایه گذاری‌های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بدون استفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی‌گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در آیین افتتاح این مرکز آموزشی گفت: آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز سنجی آموزشی و متناسب با بازار کار منطقه برای تربیت نیروی انسانی به منظور افزایش مهارت نیروهای شاغل و افراد فاقد مهارت و متقاضی کار فعالیت می‌کند.

محمدرضا انصاری مهارت آموزی به جوانان را برای توسعه و پیشرفت کشور ضروری دانست و افزود: توسعه نیروی انسانی و پیشرفت کشور مستلزم توجه به منابع انسانی و توانمندسازی مهارتی جوانان است.

وی ادامه داد: این مرکز آموزشی در رشته های رایانه، خیاطی و کشاورزی بصورت رایگان آموزش های مهارتی را به جوانان منطقه ارائه می‌کند.

وی افزود: توسعه آموزش‌های مهارتی در راستای تربیت نیروی فنی متخصص و مهارت آموزی جوانان جویای کار همواره از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از دستگاه‌های اجرایی تقدیر و تشکر کرد و خواستار تعامل سایر دستگاه‌ها برای توانمندسازی مهارتی جوانان با هدف اشتغال‌زایی شد.

وی گفت: رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی انسانی فاقد مهارت و ارتقا مهارت شاغلان است و یکی از راهبردهای کلان آموزش مهارتی توسعه مهارت در بین مناطق کم برخوردار و محروم است.

انصاری خاطرنشان کرد: سرمایه انسانی از ضرورت‌ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی نظام آموزش برای ایجاد مهارت‌های لازم است و در این میان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تلفیقی است از علم، فن و هنر و نقش مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا