دسته‌بندی نشدهسمنانسمنان- سردبیر

فرصت‌های جدید اشتغال در شهرستان میامی ایجاد می‌شود

سرپرست اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شاهرود با تأکید بر اینکه کارگران در خط مقدم تولید و اقتصاد کشور فعالیت می‌کنند، تأمین بموقع حقوق، مزایا و پوشش بیمه ای جامعه کارگری را مهمترین مسأله در ارتقای کیفیت تولید و بهبود اقتصاد عنوان کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شاهرود در گفت و گو با ایران آنلاین:
فرصت‌های جدید اشتغال در شهرستان میامی ایجاد می‌شود
سرپرست اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شاهرود با تأکید بر اینکه کارگران در خط مقدم تولید و اقتصاد کشور فعالیت می‌کنند، تأمین بموقع حقوق، مزایا و پوشش بیمه ای جامعه کارگری را مهمترین مسأله در ارتقای کیفیت تولید و بهبود اقتصاد عنوان کرد.
به گزارش ایران آنلاین، ابراهیم غربا که سرپرستی دفتر نمایندگی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان میامی را نیز بر عهده دارد، با اشاره به اینکه شهرستان میامی قطب کشاورزی و دومین ذخایر کرومیت کشور است، بر حمایت از سرمایه‌گذاری برای رونق واحدهای تولیدی و اشتغالزا در این شهرستان تأکید کرد.
وی با بیان اینکه میامی تنها شهرستان توسعه‌نیافته استان و جز 31 شهرستان کمتر توسعه‌یافته کشور است، تصریح کرد: طبق مصوبه دولت، 20 درصد منابع و تسهیلات استان سمنان به شهرستان میامی اختصاص می‌یابد که سهم شهرستان از تسهیلات مشاغل خانگی حدود 120 میلیارد ریال است که این میزان اعتبار توسط بانک‌های عامل رفاه و توسعه تعاون پرداخت می‌شود.
غربا با بیان اینکه شهرستان میامی، حدود 6 هزار بیمه تأمین اجتماعی دارد که از این تعداد 4 هزار و 800 نفر بیمه اجباری هستند و در واحدهای معدنی و کشاورزی مشغول به کار هستند، افزود: میامی بالغ بر 5 واحد کارگری با اشتغال بالای 100 نفر دارد؛ همچنین در حال حاضر 3 کارخانه بزرگ و حدود 12 الی 14 واحد کوچک مس در این شهرستان فعال است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های شغلی در معادن این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر، بالغ بر 400 نفر به عنوان نیروی کار در شرکت معدنی مس کاوان عباس‌آباد که فرآوری مس را انجام می‌دهد و یکی از بزرگترین کارخانه‌های مس استان است، مشغول به کار هستند که در صورت توسعه فعالیت های این شرکت، امکان اشتغال‌آفرینی برای تعداد زیادی از افراد ایجاد خواهد شد.
سرپرست اداره تعاون، رفاه و امور اجتماعی شهرستان شاهرود گفت: از سال گذشته نیز شرکت پرشین اروپا با مشارکت یک فرانسوی در میامی فعالیت خود را آغاز کرده که اکنون افزون بر 80 نفر نیروی کار در آنجا مشغول به کار هستند؛ بزودی نیز 40 نفر نیروی کار به این مجموعه اضافه خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه بستر لازم برای ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در شهرستان میامی ایجاد خواهد شد، ادامه داد: با بهره‌برداری از یک واحد مس دیگر تا خردادماه امسال با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریالی، بیش از 100 نفر مشغول به کار خواهند شد.
غربا افزود: گرچه واحدهای صنعتی در میامی ضعیف هستند اما این شهرستان در حوزه معدن غنی و آینده خوبی دارد و واحدهای دیگر نیز در حال اکتشاف و سرمایه‌گذاران در حال رفت و آمد هستند؛ همچنین در حوزه کشاورزی نیز واحدهای کشاورزی بسیار بزرگی در این شهرستان فعال هستند چرا که 40 درصد از مزارع و اراضی کشاورزی استان در شهرستان میامی واقع است.
گفتنی است، دفتر نمایندگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سال 94 در شهرستان میامی راه‌اندازی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا