آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

فعالیت شرکت های دانش بنیان سرعت می گیرد

رئیس دانشگاه آزاد یزد از رشد و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در واحدهای دانشگاهی این استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در نشست مشترک با مجید حق‌جو مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد و نمایندگان بیش از ۵۵۰ آموزشگاه‌ آزاد یزد اظهار کرد: «آموزش» هیچ وقت افول نخواهد داشت؛ زیرا مؤلفه اصلی رشد انسان دانش است.

وی بیان کرد: ذهن ما دائم در حال رشد، رویش و زایش بوده و کار این جمع مقدس کاشتن گل در ذهن جوانان و انسان‌هایی بوده که افق آن‌ها کمال و بالندگی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد این دانشگاه را مرکز علم و تربیت خواند و افزود: همراه با آموزش و پرورش، همه وجوه یک انسان «تربیت» است و این وظیفه خطیر برعهده دانشگاه‌هاست.

دهقانی اشکذری، به‌روزبودن را یکی از شرایط کسب دستاورد‌های علمی و محتوایی روز دنیا دانست و افزود: دوران کرونا خیلی زود تغییرات آموزشی را به فضای واقعی نشان داد؛ چراکه تغییرات در برخی زمان‌ها ضروری است. در این دوره خیلی از کسب و کار‌ها از بین رفت؛ اما خیلی‌ها هم رشد علمی بالایی به دست آوردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد، یکی دیگر از دستاورد‌های دوران کرونا را رشد آموزشی فراتر از انتظار در همه اقشار آموزشی در یک مدت کوتاه عنوان کرد.

وی با اشاره به ۴۱ سال فعالیت دانشگاه آزاد یزد با بیش از ۱۲۰ هزار فارغ التحصیل در ۱۰ شهرستان استان یزد اظهار کرد: دانشگاه آزاد دانشگاهی مردمی و در خدمت مردم و از لحاظ قانونی هم یک نهاد غیر دولتی و غیر خصوصی و متعلق به ملت ایران و در اختیار حاکم شهر بوده در حالی که نه موقوفه و نه غیرانتفاعی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد بیان کرد: بیش از ۱۴ هزار دانشجوی فعال، ۴۰۰ هیئت علمی، ۸۰۰ کارمند و دستاورد‌هایی در عرصه‌های دانش‌بنیان داریم که سال ۱۴۰۱ سال توسعه آن است.

دهقانی اشکذری ادامه داد: ۷۶ درصد شرکت‌های پارک علم و فناوری یزد متعلق به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد است که دارای علم روز کشور هستند.

وی از تغییرات آموزشی در سال ۱۴۰۱ در دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد و افزود: سند پنج ساله تحول و تعالی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۱ آغاز شده و اولین تغییر در حوزه آموزش‌های حافظه محور به سمت آموزش‌های تعالی‌بخشِ مهارت محورِ اشتغال آفرین است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: در حالی که آمار بیکاری در استان یزد پایین است؛ اما در قسمت فارغ التحصیلان دانشگاهی ۳۰ هزار نفر بیکار داریم.

دهقانی اشکذری، امکانات دانشگاه آزاد را در سطح استان خوب توصیف کرد و افزود: هفته گذشته در شهرستان محروم خاتم از طریق دانشگاه تفاهم‌نامه‌ای برای راه اندازی یک پروژه آموزشی بسیار ارزشمند در حوزه کارآفرینی نوجوانان با کمیته امداد امضا کردیم.

ابوالفضل داوودی رئیس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد هم به تشریح و تبیین طرح مهارت یار این دانشکده که قرار است با یک برنامه ریزی مدون برای نخستین مرتبه در سطح استان یزد از آغاز سال تحصیلی جدید در واحد یزد اجرا شود، پرداخت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا