پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رئیس کمیته امداد اعلام کرد: ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان آذربایجان شرقی تا پایان سال

رئیس کمیته امداد گفت: تا پایان سال ۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان آذربایجان شرقی ایجاد می‌شود.

رئیس کمیته امداد گفت: تا پایان سال ۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان آذربایجان شرقی ایجاد می‌شود.

به گزارش بازارکار از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در دیدار با عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته استان آذربایجان شرقی موفق به ایجاد ۱۹ هزار و ۵۲۴ فرصت شغلی شد.

وی افزود: برای امسال نیز ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی هدف‌گذاری شده که در ۶ ماهه اول ۱۰ هزار و ۴۰۰ مورد محقق شده است.

بختیاری با تاکید بر اهمیت پرداخت به موقع تسهیلات از سوی بانک‌ها اظهار کرد: در استان آذربایجان شرقی ۱۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال‌زایی نیاز داریم که تا پایان شهریورماه ۴۸۸ میلیارد تومان محقق شده است.

رئیس کمیته امداد با قدردانی از مردم و خیران آذربایجان شرقی در کمک به محرومان ادامه داد: با کمک مردم نیکوکار به لطف الهی فقر آشکار در استان آذربایجان شرقی به چشم نمی‌خورد.

وی در خصوص تامین مسکن روستایی نیز گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی هیچ روستایی فاقد مسکن وجود نخواهد داشت.

بختیاری تاکید کرد: در سال جاری ۶۴۰ واحد مسکن برای مددجویان احداث شده و ۷۰۰ واحد نیز در حال احداث است که تا پایان سال تکمیل می‌شود.

بختیاری افزود: در صورت واگذاری زمین در شهرها نیز آماده هستیم برای خانواده‌های تحت پوشش در قالب نهضت ملی مسکن، واحد مسکونی تامین کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: این استان سرآمد کشور در حوزه امور خیریه است و همین باعث شده در سطح شهرها مقوله‌ای به نام معتاد متجاهر و و کودکان کار خیابانی و متکدیان وجود نداشته باشد.

عابدین خرم خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای ما تنها یک نهاد حمایت‌گر محسوب نمی‌شود بلکه در جایگاه بازوی تولید کشور است و همواره در تصمیمات و طرح‌های اقتصادی نقش ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی مسکن در آذربایجان شرقی آمادگی واگذاری زمین در شهرها برای ساخت مسکن مددجویان را دارد خاطرنشان کرد: برخی از طرح‌های مسکن مهر استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد، متقاضی ندارد و ما با شرایط و تسهیلات مناسب می‌توانیم آن را در اختیار کمیته امداد قرار دهیم.

عابدین خرم تاکید کرد: کمیته امداد در استان از اقبال و اعتماد عمومی برخوردار است و در خصوص اشتغال‌زایی و آموزش مهارت به جوانان جویای کار می‌تواند کمک حال ما باشد

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا