آموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرلرستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان: افزایش ایمنی محیط کار منجر به جلوگیری از حوادث و سلامت نیروی کار می‌شود

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: افزایش ایمنی محیط کار منجر به جلوگیری از حوادث و سلامت نیروی کار می‌شود.

به گزارش بازار کار لرستان،  علی جهانی در حاشیه مانور ایمنی در کارخانه ماشین‌سازی لرستان با اشاره به مخاطرات و حوادث ناشی از کار در برخی واحدهای صنعتی و ساختمانی اظهار کرد : هدف از برگزاری مانور ایمنی در این کارخانه ترویج و نمایش ارتقاء سطح ایمنی و آمادگی عوامل ایمنی و بهداشت کار در محیط های کارگری است تا عوامل حادثه خیز محیط‌های کار شناسایی و در رفع آنها اقدام شود .

وی افزود : با آموزش‌های تخصصی و کارگاه های تخصصی به کارگران و کارفرمایان در زمینه ایمنی و بهداشت محیط کار و هشدارهای به موقع بازرسین کار می‌توان از حواث ناشی از کار در سطح واحدهای کارگری جلوگیری کرد تا چرخه تولید تعطیل نشود و آسیبی به کارگران وارد نشود .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه بروز حوادثی که منجر به جرح و یا فوت کارگران می شود تبعات اجتماعی جبران‌ناپذیری برای خانواده فرد حادثه دیده خواهد داشت، تصریح کرد :  لازم است بطور جدی ملاحظات ایمنی را با حساسیت مضاعف و با امنیت فضای کسب و کار و کاهش عوامل تهدیدزا رصد و پیگیری شود تا نیروی انسانی با سلامت کامل در محیط کار مشغول بکار باشد .

جهانی گفت: اکثر حوادث ناشی از کار در واحدهای صنعتی و ساختمانی سقوط اجسام است که در این مانور نشان داده شد که آموزش‌های ایمنی  به کارگران  در این سطح باید ارائه شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا