آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

اشتغالزایی برای 102 هزار و 510 نفر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: بر اساس پروانه‌های صادر شده در استان یزد از ابتدا تا پایان تیرماه، 3 هزار و 190 واحد صنعتی در یزد پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.

محمدرضا علمدار یزدی اظهار داشت: تا پایان تیرماه، آمار پروانه های بهره برداری صنعتی صادر شده در استان یزد به 3 هزار و 190 مورد رسیده که صنایع معدنی با 866 واحد، بیشترین آمار واحدهای صنعتی فعال استان را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه 27.1 درصد پروانه های بهره برداری صادر شده در یزد مربوط به صنایع معدنی است، افزود: بعد از آن، صنایع شیمیایی و سلولزی با 818 پروانه، سهم 25.6 درصدی در صنایع فعال استان را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صنایع فلزی و برق با 661 واحد فعال، صنایع نساجی و پوشاک با 490 واحد فعال، صنایع غذایی و دارویی با 323 واحد فعال و تولید انرژی با 32 واحد، به ترتیب رتبه های بعدی را در استان به خود اختصاص داده اند.

دکتر علمدار یزدی، سهم صنایع فلزی و برق در پروانه های بهره برداری صادر شده را 20.7 درصد، سهم صنایع نساجی و پوشاک را 15.4 درصد، صنایع غذایی و دارویی را 10.1 درصد و سهم واحدهای تولید انرژی را یک درصد از واحدهای فعال دارای پروانه بهره برداری اعلام کرد.

وی یادآور شد: واحدهای دارای پروانه بهره برداری در استان یزد تا پایان تیر ماه برای 102 هزار و 510 نفر شغل ایجاد کرده اند که بیشترین میزان اشتغالزایی مربوط به صنایع معدنی و پس از آن، صنایع فلزی و برق است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا