اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

رئیس کمیته امداد: طرح‌های دانش بنیان اشتغالزا حمایت می‌شوند

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به اهمیت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در ایجاد ارزش افزوده در کشور تاکید کرد و گفت: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان اشتغالزا در دستور کار کمیته امداد است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا، سید مرتضی بختیاری در بازدید از طرح دانش‌بنیان با رویکرد کشت بافت گیاهی شهرستان اهر از تخصیص تسهیلات برای توسعه طرح‌های دانش‌بنیان خبر داد و افزود: توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای تهیدستان با رعایت حرمت و تکریم در محور برنامه‌های کمیته امداد است.
وی با اشاره به این‌که اشتغال، مسکن و فرهنگ و خودباوری، رُکن اصلی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد با توجه به منویات مقام معظم رهبری، در حول محور برنامه‌ها حوزه اشتغال و خودکفایی و حتی اشتغال خانگی از طرح‌های دانش‌بنیان استفاده می‌کند.
وی از مشارکت کمیته امداد در توسعه طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر خبر داد و یادآور شد: این طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی مصداق بارز توصیه مقام معظم رهبری است که یک جوان اهری توانسته با طرح دانش‌بنیان بذر را به نهال تبدیل کند، در این راستا ظرفیت تولید گلخانه با مشارکت کمیته امداد به ۵ میلیون اصله نهال افزایش خواهد یافت.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: طبق مصوبه بانک مرکزی، به ازای به‌کارگیری ۲۰ مددجوی کمیته امداد در طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر، ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کنیم و از طرفی از مسئولان استانی درخواست داریم تا زمینه صادرات محصول طرح دانش‌بنیان کشت بافت گیاهی شهرستان اهر را فراهم کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا