چهارمحال و بختیاریچهارمحال و بختیاری- سردبیردسته‌بندی نشده

رونق اقتصادی با راه‌اندازی شهرک صنعتی در فارسان

امام جمعه فارسان گفت: راه‌اندازی شهرک صنعتی در مرکز این شهرستان مشکل بیکاری در منطقه را رفع می‌کند.

رونق اقتصادی با راه‌اندازی شهرک صنعتی در فارسان
امام جمعه فارسان گفت: راه‌اندازی شهرک صنعتی در مرکز این شهرستان مشکل بیکاری در منطقه را رفع می‌کند.
حجت‌الاسلام و المسلمین ملک‌پور در نشست شورای اداری فارسان که با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری برگزار شد گفت: این شهرستان سرمایه‌گذاران توانمندی دارد که در صورت راه‌اندازی شهرک صنعتی در فارسان می‌توان نسبت به اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی کمک کرد.
وسعه مشاغل خانگی و خُرد و جذب سهمیه تسهیلات آن ضروری است، از این رو تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی شهرستان فارسان مانند تونل فارسان به دشتک و سد گُرگک جونقان در دستور کار قرار دارد.
مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برای تکریم و معارفه روسای ادارات شهرستانی با مسئولان شهرستان هماهنگی کنند تا شرایط کلی شهرستان در انتصاب‌های جدید رعایت و لحاظ شود.
آقای صالحی سرپرست فرمانداری فارسان نیز در این نشست گفت: ایجاد اشتغال با بهره‌گیری از استقرار صنایع خرد و متوسط، کشاورزی نوین و گردشگری مهمترین برنامه این شهرستان است.
ظرفیت‌های قابل توجهی در شهرستان در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری وجود دارد که با بهره‌گیری از دانش روز و فناوری‌های نوین می‌توان این ظرفیت‌ها را در توسعه شهرستان به خدمت گرفت.
ایجاد سینما و مجتمع فرهنگی، تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و هنری باباحیدر و جونقان و ایجاد کتابخانه‌های عمومی و مصلی، احداث دانشکده پرستاری، تکمیل جاده سدباباحیدر، جاده دسترسی به آن و شبکه آبرسانی از خروجی سد تا آخرین نقطه شهرستان، مطالعه سد گوجان و فاضلاب شهر‌ها و اصلاح شبکه آبرسانی شهرستان، احداث فاز دوم بیمارستان سیدالشهدا و تجهیزات برای این بیمارستان و ایجاد تجهیزات در بیمارستان سینا جزو مطالبات این شهرستان است.
همچنین در حوزه آموزش و پرورش ۹ باب مدرسه در سه بخش شهرستان در دست احداث است که باید روند آن تسریع شود.
توسعه و تجهیز مدارس شهرستان و اردوگاه دانش‌آموزش و پرورش و فرهنگیان دهشچمه، خانه معلم در بخش‌های جونقان و باباحیدر و افزایش ظرفیت خانه معلم بخش مرکزی در شهر فارسان از دیگر طرح‌های شهرستان به شمار می‌رود.
شهرستان فارسان دارای ۱۰۵ هزار و ۷۲۸ نفر جمعیت است و سه هزار و ۸۰۰ نفر هم جمعیت عشایری دارد که در مساحت پنج هزار و ۵۸۵ کیلومترمربعی شهرستان پراکنده شده است.
این شهرستان ۳.۵ درصد مساحت استان را به خود اختصاص داده و ۱۱ درصد محصولات کشاورزی استان را تولید می‌کند.
۱۴ درصد نقاط گردشگری و هفت درصد نقاط تاریخی استان در شهرستان فارسان واقع شده است.
۶ مرکز دانشگاهی با پنج هزار دانشجو در شهرستان فارسان فعال است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا