اجتماعیاستخداماصفهاناصفهان- سردبیر

11 مجموعه اقامتی و تفریحی همزمان با هفته گردشگری در اصفهان افتتاح می شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان از افتتاح ۱۱ مجموعه اقامتی و تفریحی با اشتغال ۱۲۳ نفر در این استان اصفهان همزمان با پاسداشت هفته گردشگری خبر داد.

به‌گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا، روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان علیرضا ایزدی اعلام کرد: با افتتاح این ۱۱ مجموعه برای ۱۲۳ نفر به‌صورت مستقیم در ۶ شهرستان استان اشتغال‌زایی خواهد شد و ۳۱۷ تخت به ظرفیت اقامت استان افزوده خواهد شد.

ایزدی تصریح کرد: این واحدهای گردشگری با حمایت بخش دولتی و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با سرمایه‌ای بالغ ‌بر ۲۷۰ میلیارد تومان در استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه ها شامل یک مجموعه گردشگری با زیربنای بالغ ‌بر ۷۰ هزار مترمربع و ۱۰۰ تخت و اشتغالزایی ۶۰ نفر در شهرستان مبارکه، یک اقامتگاه بومگردی در شهر کوهپایه با مساحتی بالغ‌بر ۲هزار مترمربع و با اشتغالزایی پنج نفر و یک پارک طبیعت در شهرستان سمیرم در مساحتی بالغ‌بر بکهزار و ۵۰۰ مترمربع و با اشتغال‌زایی سه نفر است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: همچنین ۲ اقامتگاه بومگردی در سمیرم با مساحتی بالغ‌بریکهزار مترمربع و با اشتغالزایی چهار نفر، سه اقامتگاه سنتی در کاشان با ظرفیت اشتغال‌زایی ۲۹ نفر، یک اقامتگاه بومگردی و یک سفره‌خانه سنتی در شهرستان کویری خوروبیابانک با ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۴ نفر و همچنین یک اقامتگاه بومگردی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه با ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۲ نفر در این هفته افتتاح می شود.

پنجم مهر روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری است.

استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام‌های میدان امام(نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های “وزوان” ،”مزدآباد” و “مون” به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا