مازندرانمازندران- سردبیر

ارائه فرصتهای سرمایه گذاری در مازندران به سرمایه گذاران خارجی

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی مازندران با بیان این که تقاضا برای سرمایه گذاری طی سال جاری در استان افزایش یافت، گفت: سرمایه گذارانی از چین، افغانستان، هند و ایتالیا متقاضی هستند.

به گزارش خبرنگار بازارکار مازندران ، سید اسماعیل هاشمی در جلسه ستاد سرمایه گذاری خارجی در استانداری با اظهار این که تقاضا برای سرمایه گذاری خارجی در استان شتاب گرفته است، گفت: سرمایه گذارانی از چین، هندوستان، افغانستان و ایتالیا برای سرمایه گذاری در حوزه‌هایی نظیر زباله سوز، نیروگاه و غیره جذب و شناسایی و برای آن مجوز صادر شده است.
وی با بیان این که تاکنون در سال جاری چهار مجوز سرمایه گذاری خارجی صادر شد، افزود: احداث نیروگاه سی ان جی، آبشار، تولید بیسکویت و غیره از جمله زمینه‌های سرمایه گذاری خارجی در استان به شمار می‌رود.
وی با اظهار این که سرمایه گذارانی از اسپانیا و ایتالیا نیز متقاضی هستند، گفت: از نظر تعداد مجوزها نسبت به سال‌های قبل با شتاب بی سابقه‌ای مواجه هستیم و در مجموع تاکنون ۴۰ سرمایه گذاری خارجی با ارزش ۶۱۲ میلیون دلار در استان صادر شده که ۳۰ مورد آن فعال است.
هاشمی شناسایی پتانسیل کشورهای هدف برای سرمایه گذاری و جلب مشارکت سرمایه گذاران را از جمله برنامه‌ها برشمرد و گفت: جلسات وبیناری با سرمایه گذاران خارجی و وکلای آنها برگزار شده است.
مدیرکل امور اقتصاد ودارایی مازندران با اشاره به تشکیل مرکز سرمایه گذاری خارجی در استان گفت: شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه گذاری در استان مازندران از دیگر طرح‌ها و برنامه‌ها است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا