آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد در گرو توجه به علم و فناوری می باشد

استاندار یزد پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد را در گرو توجه به علم و فناوری دانست و گفت: : ریل گذاری ما باید به سمت شناخته شدن یزد به عنوان استان سرآمد در حوزه فعالیت های دانش بنیان و علم و فناوری باشد

دکتر مهران فاطمی در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان، با بیان اینکه یزد باید به محل برگزاری رویدادهای بزرگ علم و فناوری در سطح ملی و بین المللی تبدیل شود، گفت: عزم جدی ما بر برگزاری پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) به همراه تمام رویدادهای آن در استان یزد است که این امر زیست بوم علم و فناوری استان را ارتقاء داده و یزد را در این زمینه بالنده تر می کند.

استاندار یزد ادامه داد: تمام تلاش و توان استان را جهت برگزاری این دوره، که اقدامی ویژه و برجسته ای در سطح جهان اسلام در راستای تمدن سازی نوین اسلامی به کار خواهیم بست.

وی در ادامه ضمن قدردانی از قرارگاه جهاد علم و فناوری سپاه الغدیر، به طرح ملی «تا ثریا» و اهداف آن اشاره و نسبت به انجام حمایت های لازم در این حوزه اعلام آمادگی کرد.

دکتر فاطمی همچنین با اشاره به نمود عینی تحولات عملیاتی بنیاد نخبگان استان از زمان انتصاب دکتر مفتاحی زاده به عنوان رئیس این مجموعه، اظهارداشت: به صورت کامل از اجرای طرح شهید احمدی روشن حمایت خواهیم کرد.

استاندار یزد پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد را در گرو توجه به علم و فناوری دانست و گفت: باید ریل گذاری ما به سمت شناخته شدن یزد به عنوان استان سرآمد در حوزه فعالیت هی دانش بنیان و علم و فناوری باشد برای تحقق این مهم، باید پایه گذاری های آن در این مقطع زمانی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر پیگیری جدی اجرای مصوبات سفر معاون سابق علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان و بازبینی برنامه های این حوزه بر اساس سیاست ها و رویکردهای معاون جدید این مجموعه جهت ایجاد هماهنگی در این حوزه، تاکید کرد.

استاندار یزد در پایان بر دسته بندی مصوبات نشست های قبلی این ستاد در دو گروه «اجرا شده» و «اجرا نشده» و اختصاص چند جلسه جهت بررسی روند اجرای مصوبات و دلیل عدم اجرای برخی از آن ها تاکید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا