آموزش و مهارتخراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

استقبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از طرح اشتغال همزمان با تحصیل

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا، دکتر محسن مرادی رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: استقبال دانشجویان از طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل این دانشگاه برای نخستین بار در کشور قابل توجه است.

وی افزود: طرح اشتغال همراه با تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی  از ۲۲ شهریورماه امسال آغاز شده است و تاکنون بیش از ۱۶۰ دانشجو بدین منظور در دانشکده های مهارت و کارآفرینی این دانشگاه ثبت نام کرده‌اند.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود طبق تفاهمنامه‌هایی که با مجموعه‌های کسب و کار در مشهد منعقد شده است، تعداد دانشجویان متقاضی اشتغال همزمان با تحصیل به حدود ۵۰۰ نفر برسد.

مرادی ادامه داد: طرح پویش اشتغال همزمان با تحصیل برای نخستین بار در دانشکده های مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با هدف فراهم‌کردن زمینه اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان آغاز شده است که در این فرایند دانشجو علاوه بر کسب پرورش و مهارت‌افزایی توسط بنگاه یا نهاد اقتصادی-اجتماعی مربوطه، از سوی آن نهاد در اولویت استخدام قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح پویش اشتغال همراه با تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی تاکنون در ۱۱ حوزه مختلف تفاهمنامه منعقد شده است که از آن جمله می توان به تفاهمنامه همکاری با ایران خودروی خراسان رضوی، شرکت ایران خودروی دیزل، تفاهمنامه راه‌اندازی سرای نوآوری “سنگ‌ها، کانی‌ها، شیشه و صنایع مرتبط” میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و گروه کارخانجات مقصود و تفاهم نامه همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اشاره کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: انعقاد تفاهمنامه همکاری با مرکز خدمات حوزه علمیه در رشته‌های الهیات، علوم قرآنی و معارف اسلامی، تفاهمنامه همکاری با نیروی انتظامی استان در حوزه مشاوره و علوم تربیتی، تفاهمنامه با مجموعه‌های شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی، پارک علم و فناوری، جهاد دانشگاهی، شرکت صنایع معدنی سنگان خواف، سازمان نظام مهندسی معدن، آموزشکده فنی و حرفه ای خراسان رضوی و اتاق اصناف از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می‌رود.

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی دارای ۱۱ واحد و ۶ مرکز آموزشی است.

در حال حاضر حدود ۶۰ هزار دانشجو در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند که ۲۰ درصد از این تعداد در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نیز شامل هشت دانشکده و ۲ گروه مستقل و یک مجتمع آموزشی بین الملل است که حدود ۳۲ هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل می‌باشند که از این تعداد ۳۰ هزار دانشجو در رشته‌های غیرپزشکی و ۲ هزار دانشجو در رشته‌های پزشکی هستند.

هشت درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می‌دهند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا