مازندرانمازندران- سردبیر

توسعه گردشگری دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر

استاندار مازندران گفت: طرح توسعه گردشگری در استان با استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس ، سیدمحمود حسینی‌پور امشب در برنامه روز جهانی و هفته گردشگری مازندران در بابلسر، اظهار کرد: عدم توسعه گردشگری در استان به این دلیل است که زبان گردشگری را به خوبی یاد نگرفتیم در حال حاضر نیاز به آموزش در این زمینه داریم، امروز اگر دنیا در تحول نظام گردشگری از این موضوع به عنوان یکی از مولفه درآمد کشورها و تامین بودجه استفاده می‌کند به این دلیل است که گفتمان گردشگری گفتمان غالب است.
وی گفت: در استان بیشتر از توجه به گردشگری نیاز به توجه به گفتمان گردشگری داریم، در این ارتباط مولفه‌هایی مطرح است ولی نیازمندی‌های امروز ما ایجاد امید بر اساس توانمندی‌های موجود است.
استاندار مازندران، خاطر نشان کرد: نخستین مرحله مدیریت پندار است، یعنی اینکه در ادبیات استان موضوع گردشگری را یکی از مولفه‌های قالب در استان تبدیل کنیم، مدیریت پندار نیاز به همراهی همه جانبه افراد اثرگذار در جامعه دارد.
وی با اشاره به موفقیت ترکیه در حوزه گردشگری،گفت: در بررسی انجام شده مشخص شده که مدیریت پندار بخش خصوصی دولت را با توسعه گردشگری همراه کرده است، مدیران و استانداران گذشته بر اساس بررسی انجام شده اقدامات خوبی انجام شده هر کدام از مدیران قبلی تلاش کردند که در این زمینه اقدام مناسبی انجام دهند و خلا اصلی نبود گفتمان پندار که زمینه توسعه گردشگری را همراه کند؛ بحث بعدی گفتمان افراد است،مازندران شاخص‌های بی‌نظیر برای توسعه گردشگری دارد برای دست‌یابی به نقطه مطلوب نیاز داریم که در باور جامعه بگنجد که یکی از مولفه‌های توسعه این استان گردشگری است.
حسینی‌پور ادامه داد: اولویت دوم ما در استان بعد از کشاورزی توسعه صنعت گردشگری است؛ این توسعه بر اساس ساز و کار علمی در دستور کار است.
وی یادآور شد: بعد از فعالیت دولت سیزدهم، ۱۴ سفیر در جریان توانمندی‌های استان قرار گرفتند، موضوع کشاورزی را هم تحت عنوان گردشگری کشاورزی به این سفرها معرفی کردیم، وقتی یکی از قابلیت‌های گلخانه دشت ناز را به این سفرها معرفی کردیم از این قابلیت بسیار خرسند شده و خواستار همکاری در این زمینه شدند.
استاندار مازندران ادامه داد: دولت بستر را برای توسعه کشاورزی آماده کرده و از این به بعد بخش خصوصی باید ورود کند، همایش سرمایه‌گذاری توسعه گردشگری را در استان مازندران برنامه‌ریزی کردیم.
وی خاطر نشان کرد: مرزهای جغرافیایی به دلیل توسعه دیجیتال از بین رفته است،سیاست قطعی ما رشد و توسعه گردشگری است از سرمایه گذاران در این امر حمایت می‌کنیم.
حسینی‌پور یادآور شد: در حوزه گردشگری فردی را به‌کارگیری کردیم که نقش اثرگذاری در توسعه این بخش فعالیت داشته و خودش فرد فعال در حوزه جذب گردشگر بوده است، به دنبال توسعه گردشگری با استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی هستیم.
وی با اعلام اینکه به دنبال توسعه گردشگری دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر هستیم، گفت: رئیس جمهور در سفر به کشورهای حاشیه دریایی خزر این موضوع را در دستور کار خویش قرار داده است.
استاندار مازندران، یادآور شد: در استان پروژه‌های قابل اعتنا در حوزه گردشگری است که این پروژه‌ها در گذشته شروع شده و در دست بهره‌برداری قرار دارد؛ مازندران قابلیت‌های متعدد برای توسعه گردشگری مثل جنگل‌های هیرکانی را در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: خارج از حوزه جنگل و دریا مناطق ییلاقی مناسبی در استان وجود دارد که در دنیا بی‌نظیر است، این قابلیت‌ها هنوز به خوبی معرفی نشده است که با گفتمان مناسب و تعامل این حوزه باید به تعالی برسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا