بوشهربوشهر- سردبیردسته‌بندی نشده

مسئولان در زمینه اشتغال جوانان پاسخگو باشند

بوشهر- امام جمعه دشتی گفت: افراد مسئول باید در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نسبت به کار و اشتغال جوانان پاسخگو باشند و در پایان سال یک آمار واقعی را ارائه کنند.

امام جمعه دشتی:
مسئولان در زمینه اشتغال جوانان پاسخگو باشند
امام جمعه دشتی گفت: افراد مسئول باید در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نسبت به کار و اشتغال جوانان پاسخگو باشند و در پایان سال یک آمار واقعی را ارائه کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی زاهد دوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر اظهار داشت: قدردان زحمات و تلاش‌های کارگران صبور و پرتلاش هستیم و امیدواریم در سالی که با شعار تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از طرف رهبر عزیز انقلاب نامگذاری شده شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.
امام جمعه دشتی افزود: شعار سال باید عملیاتی شود و جوانان ما باید از طریق شرکت‌های دانش بنیان به میدان کار و تولید ورود پیدا کنند تا شاهد پیشرفت و آبادانی در امر تولید و صنعت کشور باشیم.
وی گفت: ما همچنان در عرصه کار و اشتغال جوانان شهرستان مطالبه گر هستیم و افراد مسئول در این عرصه باید در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نسبت به کار و اشتغال جوانان پاسخگو باشند و در پایان سال یک آمار واقعی را ارائه کنند.
وی یادآور شد: در استان ما پارس جنوبی اعم از پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها زمینه بسیار مناسبی را برای اشتغال آفرینی دارند اما متأسفانه به دلیل عدم پیگیری مستمر و نبود نظارت مناسب این آقایان بدرستی به وظایف خود در قبال جوانان استان عمل نمی‌کنند.
امام جمعه دشتی ادامه داد: تعریفی که از بومی و غیر بومی در پارس جنوبی اعمال شده نوعی تبعیض و یک اجحاف بزرگ در حق جوانان استان است.
وی بیان کرد: متأسفانه در توزیع منابع مسئولیت‌های اجتماعی پارس جنوبی و خصوصاً تعهدات آنان در اشتغال نیروهای بومی، نیروی بومی فقط به کسانی اطلاق می‌شود که ساکن چند شهرستان جنوبی باشند و جوانان دیگر شهرستان‌های استان از جمله شهرستان محروم دشتی بومی محسوب نمی‌شوند.
وی تصریح کرد: نباید تعریف بومی منحصر در چند شهرستان جنوبی استان باشد بلکه امیدوارم با تدبیر استاندار محترم این رویه غلط اصلاح شود و سایر شهرستان‌های استان از جمله شهرستان محروم دشتی که در محدوده پارس شمالی و در مجاورت شهرستان دیر قرار دارد نیز باید شامل شود.
حجت الاسلام زاهد دوست یادآور شد: همه نعمت‌های خدادادی در استان متعلق به همه مردم و جوانان استان است و نباید اینگونه تبعیض قائل شوند و جوانان جویای کار در دشتی و تنگستان را غیر بومی تعریف کنند و گویا این جوانان از استان دیگری آمده‌اند و اصلاً بوشهری نیستند.
وی با گرامیداشت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مطهری و روز معلم گفت: معلمی جایگاه رفیعی است به گونه‌ای که می‌توان گفت کلید رشد و پیشرفت کشور در دست معلمان است.
موتور پیش‌رونده جامعه و مهندسی کننده افکار نوجوانان و جوانان معلمان هستند و قطعاً در این باره نقش معلم هیچ جایگزینی ندارد.
وی گفت: امروز متأسفانه دشمن جنگ را به داخل کلاس‌های درس فرزندان ما کشانده و معلمان در این خصوص باید به صورت انقلابی ورود کرده و در خصوص تبیین ارزش‌های دینی و انقلابی جهاد تبیین مستمر داشته باشند چرا که در جهاد تبیین قطعاً معلم بالاترین نقش را دارد.
وی یادآور شد: ابتکار امام راحل در نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس باعث شد مسئله قدس زنده شود.
امام جمعه دشتی بیان کرد: روز قدس عامل مهم تضعیف و تحقیر رژیم غاصب صهیونیستی شد و با وجود روز قدس تلاش مذبوحانه اسرائیل غاصب برای عادی سازی روابط با برخی سران خائن کشورهای عربی به ظاهر اسلامی راه به جایی نخواهد برد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا