اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینیهمدانهمدان- سردبیر

اشتغالزایی‌ و تأمین بازارفروش از اولویت‌های خیریه سفیران بهشت تویسرکان

تأمین بازارفروش محصولات و خدمات در بخش اشتغال و درآمدزایی یکی از اولویت‌های مهم مؤسسه خیریه سفیران بهشت است چراکه اگر بازاری برای فروش محصولات نباشد عملا اشتغالزایی موفق نخواهد بود و متقاضی شغل در آینده علاوه بر بیکاری، بدهکار هم خواهد شد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، سید اسماعیل شیخ الاسلامی، بازرس مؤسسه سفیران بهشت تویسرکان اظهار کرد: موسسه خیریه سفیران بهشت فعالیت خود را از فروردین ماه سال ۹۹ همزمان با ولادت باسعادت حضرت قائم(عج) به نیت کمک به نیازمندان عزتمند به عنوان یک سازمان مردم نهاد غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی آغاز کرد و از اوایل شهریورماه سال‌جاری نیز به صورت استانی فعال است.
وی افزود: نکته قابل توجه آن است که کل اعضای هیات امنا، هیات مدیره و بخش اعظم کارکنان خیریه کاملا افتخاری فعالیت می کنند و هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده و شبانه روز در ارائه خدمت صادقانه فعال هستند و آبرو، وقت و مال خود را مخلصانه برای خدمت به خلق صرف می کنند.
شیخ‌الاسلامی مطرح کرد: منابع مالی این مؤسسه تنها از محل کمک‌های خیرین در قالب هدایا، نذورات، صدقات، فطریه، کفاره، زکات، رد مظالم، ثلث ماترک و… تامین می شود و در اختیار خانواده های تحت پوشش این مؤسسه در همه زمینه ها قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه حوزه فعالیت این مرکز در ۱۹ طرح سفیران انجام می شود که پایه و سرفصل اولیه آن ایجاد اشتغال برای خانواده های نیازمند است، افزود: روش کار خیریه به این صورت است که خانواده نیازمند توسط گروه تحقیق خیریه و یا معرفی توسط مردم یا خود نیازمند صورت می گیرد که پس از تایید کمیته تحقیقات پرونده پرسنلی برای آنها تشکیل و خدمات ارائه می شود.
شیخ الاسلامی با تأکید بر اشتغالزایی و کارآفرینی برای نیازمندان توضیح داد: این مؤسسه برخلاف دیگر واحدهای متولی اشتغال که تنها تسهیلات می دهند و مسئولیتی در قبال فروش ندارند، نخستین اولویت خود را همزمان با ایجاد شغل برای مددجویان تحت پوشش، تأمین بازارفروش قرار داده است.
وی ادامه داد: با کمک خیرین کارگاه هایی با تجهیزات کامل برای مؤسسه ایجاد شده و برخی مددجویان در این کارگاه ها مشغول به کار شده و حقوق دریافت می کنند و مؤسسه وظیفه تأمین بازار و فروش محصولات تولید شده را بر عهده دارد و درآمد حاصل از کارگاه ها صرف توسعه واحدهای اشتغالزا می شود.
بازرس مؤسسه سفیران بهشت تویسرکان گام دوم برنامه درازمدت اشتغالزایی را راه اندازی دفترکارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در خیریه اعلام کرد و گفت: روش کار در صندوق بدین صورت است که سرپرست کل خانواده های تحت پوشش به صورت رایگان در راستای شغل مورد علاقه و در حال انجام بیمه شده تا پس از رسیدن به سن ۶۵ سال حقوق بگیر شده و محتاج دیگران نباشند.
وی از نیکوکاران خیراندیش درخواست کرد تا هر گونه صدقات و هدایا را به نیت کارآفرینی به خیریه اهداء کنند و با تأکید بر اهمیت سلامت یادآور شد: اولویت دوم و مهم خیریه درمان و تأمین سلامت نیازمندان عزتمند است که با توجه به نبود مرکز جامع توانبخشی در این شهرستان به تازگی موفق به اخذ دو مجوز تأسیس مرکز توانبخشی و درمانگاه خیریه شبانه روزی در تویسرکان شده ایم و از خیرین برای تامین فضای مناسب و تجهیز این دو مرکز کمک می طلبیم چراکه تفاهم نامه ها با پزشکان متخصص صورت گرفته و فقط مشکل کنونی بحث تأمین مکان است.
شیخ الاسلامی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر در بحث درمان به دو روش انجام وظیفه می‌کنیم؛ اول اینکه بیماران را به پزشکان‌ نیکوکار معرفی کرده و این بزرگواران بدون دریافت حق ویزیت در اسرع وقت به طبابت پرداخته و بخش عمده حق درمان را کمک می کنند و مابقی را خیریه کمک می کند. روش دوم معرفی به پزشکان در مراکز درمانی دولتی است که بیمار پس از ویزیت و طی مراحل درمان با ارائه مستندات، اگر هزینه درمان کمتر از یک میلیون تومان باشد بخشی از آن نقدی به بیمار پرداخت می‌شود و برای تامین دارو به داروخانه های طرف قرارداد معرفی می شوند و چنانچه عمل جراحی انجام‌ دهند مستندات ادامه درمان برای خیرین ارسال می شود که تاسقف پنج میلیون تومان به بیمار پرداخت می شود.
بازرس خیریه سفیران بهشت اضافه کرد: سومین فعالیت موسسه که حائز اهمیت است موضوع آموزش و تحصیل دانش آموزان و دانشجویان است که هر ساله کمک های خوبی برای تهیه لوازم التحریر، کتب درسی، تبلت و موبایل، هزینه های ادامه تحصیل توسط نیکوکاران به جامعه هدف صورت می گیرد که در این زمینه می توان به همکاری ۴۰ نفر از دبیران در برگزاری دوره های کمک آموزشی دانش آموزان اشاره کرد.
شیخ الاسلامی در ادامه چهارمین اولویت خیریه را تامین مسکن نیازمندان از جمله احداث، تکمیل، تعمیر، رهن و اجاره بیان کرد و گفت: باعنایت حضرت حق در عید غدیر سال ۱۴۰۱ عملیات ساختمانی و تامین ۱۱۰ واحد مسکونی آغاز شده است که با کمک نیکوکاران تامهرماه سال ۱۴۰۲ تحویل جامعه هدف خواهند شد.
وی ادامه داد: پنجمین فعالیت خیریه موضوع ازدواج، همسرگزینی، فرزندآوری، ازدیاد جمعیت، مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج، رفع مشکلات طلاق و… است که در قالب بنیاد ازدواج آسان و تحکیم خانواده فعال بوده و از جمله محاسن این بنیاد مشارکت در رفع مشکلات ازدواج اعم از تهیه جهیزیه، بیکاری، اعتیاد و .. را در حد توان با معرفی به نیکوکاران و خیرین مرتفع می کند.
بازرس خیریه سفیران بهشت ششمین خدمت قابل ارائه به جامعه هدف را معیشت اعلام و اظهار کرد: به منظور جلوگیری از گداپروری خدمات معیشتی به افرادی تعلق می گیرد که توان انجام کار را نداشته و یا برای تامین معاش با مشکلاتی مواجه هستند و در این زمینه طی دوسال گذشته افزون بر۳۰ میلیارد ریال بسته های معیشتی به مددجویان تحت پوشش موسسه اهداء شده است.
وی در پایان یادآور شد: در این زمینه خیرین بزرگوار می توانند هر گونه نذورات نقدی و غیرنقدی(گوسفند، برنج، روغن، ماکارونی، نخود، لوبیا و…) را به خیریه تحویل داده تا در قالب بسته های معیشتی و یا طبخ غذا به نیازمندان اهداء شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا