آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

تقویت گردشگری به‌مثابه تقویت صنایع‌دستی است

سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان یزد گفت: امروز گردشگری تجربه محور و سایر انواع گردشگری در یزد با حوزه صنایع‌دستی پیونده خورده است

عبدالمجید عربی سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان یزد با اشاره به اینکه صنایع‌دستی در برنامه‌های گردشگری به‌ خوبی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: شاید در سال‌های قبل پیوند گردشگری و صنایع‌دستی به‌ خوبی امروز مورد توجه فعالان هر دو بخش نبوده است، اما امروزه کاملاً آگاهیم که در جریان توسعه صنایع‌دستی، گردشگری نقش بی‌بدیلی دارد.

او افزود: در جریان کرونا، صنایع‌دستی بیشترین آسیب را دیده است و رکود گردشگری و نبود گردشگر مسئله‌ای بود که مستقیماً بر بازار این حوزه تأثیر داشت.

عربی بابیان اینکه هفته گردشگری برای فعالان و هنرمندان صنایع‌دستی مانند هفته صنایع‌دستی است، گفت: امروز گردشگری تجربه محور و سایر انواع گردشگری در یزد با حوزه صنایع‌دستی پیونده خورده است و تقویت گردشگری به‌مثابه تقویت صنایع‌دستی است.

او با تأکید بر اینکه برگزاری رویداد‌هایی مانند بازارچه و نمایشگاه صنایع‌دستی در استان، به همت معاونت گردشگری برنامه‌ریزی‌شده، گفت: باید با کمک هم برای تقویت صنعت گردشگری استان بکوشیم و این حوزه را همراه با توسعه گردشگری ارتقاء دهیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا