آموزش و مهارتمازندرانمازندران- سردبیر

شناسایی ورفع مشکلات کارگران و شرکت های تولیدی اولویت کار سازمان بسیج کارگری است

رئیس حوزه بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان بابل ازآموزش مهارتی خانواده کارگران برای آمادگی ورود به بازار کار خبر داد

به گزارش خبرنگار بازارکار مازندران ، مهدی ابو حسینی در گفتگو با خبرنگار بازارکار اظهار کرد: بسیج کارگران و کارخانجات جزو بسیج اقشار بوده که در راستای افزایش بهره وری ،توسعه و ترویج فرهنگ کار و نقش آفرینی موثر نیروی کار در بهبود فضای کسب و کار و همچنین توجه و پاسداشت ارزش های انسانی و دینی در محیط کار بوجود آمده و ما در سازمان بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان اقدام به شناسایی نیازهای قشر کارگری و کارفرمایی و آسیب شناسی در این حوزه کردیم تا نیازهای ضروری این قشر را از نظر فرهنگی، اجتماعی و رفاهی مرتفع کنیم.
وی نیروی کار مستعد و دارای مهارت را رمز اصلی توسعه اقتصاد هر کشور برشمرد و تصریح کرد: کارفرمایان و کارگران دربخش تولید ، چرخه اقتصاد کشور را به دست دارند و حمایت از این قشر تاثیرگذار یعنی ،حمایت از تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی که دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب با توجه به شعار چندسال اخیر ایشان بوده است.
این مسئول ایجاد و حفظ نشاط در محیط کار، افزایش روحیه ایثار، وجدان کاری، همدلی و اتحاد در محیط کار و ایجاد اخوت بین کارگر و کارفرما را از اهداف محوری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا باشناسایی و انتخاب رابطین فرهنگی و همچنین تاسیس پایگاههای فرهنگی بسیج در شرکتها و کارخانجات سعی کردیم این فرهنگ را نهادینه کنیم.
وی درراستای حمایت از تولید داخل اقدام به شناسایی ومعرفی شرکت های تولیدکننده این شهرستان به مصرف کنندگان بابل را از اقدامات تیم فرهنگی و رسانه ای سازمان بسیج کارگری برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه به کارگران برای افزایش کیفیت کالای تولیدی از دیگر اهداف این مجموعه است.
ابوحسینی عدم وجود فرهنگ کار، انگیزه و نشاط درمحیط کار را ازعوامل اصلی ضربه به کاهش بهره وری دانست وافزود: برای تحقق این مهم بناست در هریک ازشهرک های صنعتی شهرستان پایگاه بسیج کارگری و کارخانجات تاسیس شود.
وی همچنین از برگزاری رزمایش خود حفاظتی در شرکت های صنعتی و تولیدی جهت آموزش در برابر حوادث غیرطبیعی و تامین ایمنی در آن مجموعه خبر داد..
رئیس حوزه بسیج کارگران و کارخانجات شهرستان بابل ادامه داد: با شروع ویروس کرونا و مشکلات معیشتی که برای اقشار کم درآمد جامعه بخصوص قشر کارگری ایجاد شد در راستای ترویج فرهنگ کمک مومنانه با پیگیری انجام شده و نشست هایی که با مدیران شرکتها و کارآفرینان داشتیم از سوی خود مدیران شرکت بسته های حمایتی به شکل بن یا سبد کالا در اختیار کارگران زیرمجموعه همان شرکت قرار گرفت.
وی تقدیر از کارفرمایان و کارگران اخلاق مدار و نمونه را از دیگر اقدامات فرهنگی این حوزه برشمرد و افزود : در حال رایزنی برای اخذ مجوز شرکت دانش بنیان و علم و فن آوری هستیم و همچنین برای کمک به حوزه حقوقی کارگران و کارفرمایان، اقدام به تشکیل تیم مجرب حقوقی نموده تا بتوانند از خدمات مشاوره این وکلا برای رفع مشکلات قضایی بصورت رایگان استفاده نمایند.
این مسئول ، آموزش مهارتی خانواده کارگران را از دیگر اقدامات بسیج کارگری توسط معاونت آموزش برشمرد و گفت: آموزش مهارتی خانواده کارگران برای آمادگی به بازار کار را دردستور کار قراردادیم که در این راستا قرادادی با آموزشکده های فنی و حرفه ای آزاد با تخفیف 40 درصدی در نظر گرفته شد.
ابوحسینی از برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی تحت عنوان جشنواره فرهنگی و ورزشی بسیج کارگران استان مازندران به میزبانی بابل خبر داد و گفت: این جشنواره ورزشی برای اولین بار درکشور با همکاری سازمان بسیج کارگران استان برگزار می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا