اجتماعیخراسان شمالیخراسان شمالی- سردبیردسته‌بندی نشده

یک مسئول مطرح کرد: اشتغال، مهمترین مشکل جامعه ناشنوایان خراسان شمالی

 سرپرست معاونت توانخبشی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر اشتغال، مهمترین مشکل جامعه ناشنوایان در این استان است.


به گزارش بازارکار به نقل از هاجر آزاد، اظهار کرد: در واقع ناشنوایان افراد بسیار توانمندی هستند که بیشتر آن ها دارای تحصیلات عالیه هستند.
وی افزود: اما تعدادی زیادی از آن ها بیکار و جویای کار هستند و باید در این ارتباط رسیدگی و حمایت های لازم از آن ها انجام شود.
آزاد تاکید کرد: سازمان بهزیستی طبق قانون می تواند از کارفرماهایی که این افراد را به کار گیرد، حمایت های مختلفی انجام دهد.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که جامعه ناشنوایان با آن مواجه هستند این است که به هنگام انجام برخی از کارها همچون کارهای ادارای نمی توانند منظور خود را به درستی به طرف مقابل برسانند.
این مقام مسئول بیان کرد: در همین ارتباط طرح آموزش و اعزام مترجم ناشنوایان از سوی کانون ناشنوایان اجرایی شد اما در خراسان شمالی چندان مورد استقبال قرار نگرفت.
وی تصریح کرد: در این استان فقط دو سه نفر برای دریافت آموزش های لازم در راستای اجرای این طرح مراجعه کرده اند.
سرپرست معاونت توانخبشی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۶۲۳ نفر ناشنوا تحت پوشش این اداره کل قرار دارد.
به گزارش بازارکار، تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی خراسان شمالی طی سال گذشته ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ نفر بود که این تعداد در سال جاری به ۱۱۳ هزار و ۶ نفر رسیده است.
بیشتر افراد معلولی که تحت پوشش این اداره کل قرار دارند، از معلولیت های ژنتیکی رنج می برند و بعد از آن تصادفات و سقوط در رتبه های بعدی قرار دارد.
در حال حاضر ۱۰ هزار و ۸۳۸ نفر معلول جسمی و حرکتی، ۵ هزار و ۷۸۶ معلول ذهنی، ۲ هزار و ۶۲۲ معلول شنوایی، ۳ هزار و ۲۸۴ معلول بینایی، ۲ هزار و ۴۲۰ معلول اعصاب و روان و یک هزار و ۸۲۲ معلول صوت و گفتار در این استان وجود دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا