آذربایجان غربیآذربایجان غربی- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهرویدادهاشتاب دهنده هاشرکتهای دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خبرداد برگزاری بزرگترین رویداد بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در آذربایجان غربی

 رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از برگزاری بزرگترین رویداد بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری با عنوان (تانا) توسط پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و با همکاری شتابدهنده آرکاپ در ۲۸ مهر ماه سال جاری خبر داد.


به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، جواد نوری نیا با اشاره به همکاری دستگاه های اجرایی، مراکز علمی و دانشگاهی برای برگزاری این رویداد، اظهار کرد: تانا از اختصار “توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها” گرفته شده است و به عنوان مجموعه ای از اقدامات تعریف می شود که با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف، سیاست گذاری و راهبری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استانها و برنامه ریزی و اجرای پارک های علم و فناوری در استان ها، عملیاتی می شود.
وی ادامه داد: هدف از این طرح ترویج گفتمان نوآوری و توسعه و تقویت اکوسیستم نوآوری در استان ها با نگاه به مزیت های نسبی و ظرفیت های فناورانه و همچنین مسائل و نیازهای آن استان است.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه این طرح در راستای تقویت و توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها تدوین شده است، افزود: ترویج گفتمان نوآوری و کارآفرینی در استان ها، ارتقای سطح دانش و توانایی بازیگران اکوسیستم نوآوری، توسعه تعامل و همکاری بین اجزای اکوسیستم نوآوری استانی، افزایش سهم نخبگان، دانشمندان و فناوران در توسعه نوآوری در استان ها و بهم رسانی ظرفیت ها و پتانسیل های علمی و فناورانه با نیازهای فناورانه از جمله اهداف مهم این رویداد است.
وی با اشاره به محورهای این رویداد نیز گفت: گردشگری و خدمات، معدن و صنعت ساختمان، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، محیط، زیست و دریاچه ارومیه، صنایع کشاورزی، غذایی و دامپروری، الکترونیک و فناوریهای پیشرفته و IT, ICT از محورهای رویداد تانا است.
نوری نیا خاطر نشان کرد: آخرین مهلت ارسال راهکارها، ۲۰ مهرماه و زمان برگزاری رویداد ۲۸ مهرماه سال جاری است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا