آموزش و پرورشآموزش و مهارتایلامایلام- سردبیردسته‌بندی نشدهرویدادهاکارخانه های نوآوریکسب و کارهای نوپا

رویداد استارتاپی خلاقیت دانش‌آموزی در دانشگاه ایلام برگزار می‌شود

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام گفت: به همت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام و پارک علم و فناوری ایلام و با همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، بنیاد نخبگان استان و پژوهش سرای دانش آموزی فرهیختگان ایلام، رویداد استارتاپی خلاقیت دانش آموزی، در دو بخش دانش‌آموزی دختران و پسران روزهای ۱۷ و ۱۸ مهرماه برگزار می‌شود.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، دکتر «حمزه صالحی‌پور» با اعلام این خبر، اظهار کرد: این رویداد با هدف پشتیبانی، راهبری و شبکه‌سازی استعدادهای برتر خلاق و آشنایی و آماده‌سازی نوجوانان برای بازار کار واقعی و ایجاد فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان، برای نخستین بار است که در دانشگاه ایلام اجرا می‌شود.
وی رویداد خلاقیت را قدم مهمی در راستای صیانت از نخبگان دانش آموز عنوان کرد و گفت: در قالب این رویداد فرآیند شناسایی استعدادهای برتر و نخبگان دانش آموز، با برگزاری برنامه‌های مختلف در جهت شبکه‌سازی و ارتباط دهی برای بهره‌گیری از تجارب موفق برای آنان، عملیاتی می‌شود.
صالحی‌پور تصریح کرد: این طرح یک شروع است و در ادامه برنامه‌های متعددی در قالب آن پیش‌بینی شده، که به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام با بیان اینکه مخاطب این طرح دانش آموزان متوسطه ۱۵ تا ۱۸ ساله هستند، گفت: این طرح در راستای راهبری استعدادهای برتر و دانش آموزان نخبه است و دبیرخانه آن حدود یک ماه است که کار اجرایی را در این راستا شروع کرده است و همچنین سامانه رویدادهای مجتمع نوآوری و فناوری برای این رویدادها اختصاص یافته که ثبت نام و اطلاع رسانی‌ لازم از طریق آن انجام خواهد شد.
وی افزود: علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات لازم به سایت رویداد به آدرس: ilamnext.ir مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا