آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

سواحل مكران فرصتي مناسب براي سرمايه گذاران بخش خصوصي، ايجاد اشتغال و رونق توليد است

با توجه به فرمايشات و تاكيدات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در خصوص حساسيت و اهميت سواحل مكران و درياي عمان و برنامه هاي تحولي وزيرجهادكشاورزي در خصوص توسعه شيلاتي در سواحل مكران ، پيرو دستور معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران كميته اي به عنوان «توسعه شيلات در سواحل مكران» با عضويت معاونين و مديران بخش هاي تخصصي سازمان شيلات ايران تشكيل شده است.

به گزارش بازارکار، مهدي دهقاني مشاور معاون وزير و رئيس اين كميته با اعلام مطلب فوق افزود: تاكنون اقدامات خوبي در اين خصوص در استان هاي هرمزگان و سيستان وبلوچستان (چابهار) انجام شده است. از جمله مطالعات جامعي توسط مشاورين بخش خصوصي توسعه شيلات در سواحل مكران كه توسط دانشگاه شهيد بهشتي و شركت دريابندر صورت پذيرفته و ظرفيت ها و اراضي قابل استفاده در خصوص پرورش آبزيان در سواحل مكران شناسايي گرديده است.
وي گفت: براساس مطالعات انجام شده طول سواحل مكران حدود 650 كيلومتر است كه شامل شهرستان هاي ميناب، سيريك، جاسك در شرق استان هرمزگان و زرآباد، كنارك و دشتياري در سيستان و بلوچستان مي باشد.
دهقاني به فرآيند تصويب طرح هاي توسعه زيربخش در سواحل مكران، اشاره نمود و افزود: جلسات متعددي به منظور ايجاد پايگاه در اين حوزه برگزار شده است.
وي ظرفيت هاي شيلاتي در سواحل مكران را در زمينه آبزي پروري به پرورش ماهي در قفس دريايي، تكثير و پرورش ميگو و حوزه صيد و صيادي به صيد پايدار و ترويج صيد مسئولانه، اصلاح روش هاي صيد با تاكيد بر كيفي سازي صيد توسعه زيرساخت هاي صيد و صيادي و تبديل زيرساخت ها به كانون اقتصادي منطقه اشاره كرد.
در پايان مشاور معاون وزير و رئيس كميته توسعه شيلاتي در سواحل مكران افزود: دبيرخانه توسعه شيلات در سواحل مكران آمادگي كامل دارد تا از ظرفيت هاي بخش خصوصي در زمينه هاي شيلاتي استفاده نمايد.
گفتني است مهدي دهقاني رئيس كميته توسعه شيلات در سواحل مكران، رجبعلي قربانزاده عضو و دبير كميته، رضا احمدي ميانجي عضو كميته، حمزه رستم پور عضو كميته، مهدي شكوري عضو كميته، سيدمصطفي بهشتيان عضو كميته، مهدي علامير عضو كميته، وحيد معدني عضو كميته، ناصر كرمي راد عضو كميته، محبعلي سيستاني عضو كميته، عباس مختاري آبكناري عضو كميته، رضا عباسپور نادري عضو كميته مي باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا