چهارمحال و بختیاریچهارمحال و بختیاری- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

فرماندار سامان اعلام کرد؛ اجرای ۳۰۰ طرح اشتغال‌زا برای شهرستان سامان در دستور کار قرار گرفت

فرماندار سامان گفت: اجرای ۳۰۰ طرح اشتغال‌زا برای این شهرستان از سوی بنیاد برکت در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر، محمدتقی گنجعلی بیان کرد: ۳۵ درصد این طرح‌ها در حوزه صنعت، معدن و تجارت و خدمات فنی، ۳۵ درصد در بخش کشاورزی، ۲۵ درصد در زمینه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و ۵ درصد برای فعالیت‌های دانش‌بنیان و کار از راه دور اختصاص داده شد.
وی افزود: به‌همین منظور داوطلبان واجدشرایط متقاضی از تسهیلات بنیاد برکت می‌توانند از طریق نشانی الکترونیکی و از طریق مراجعه به اپلیکیشن جامع برکت به نشانی App.barkat.ir مراجعه و اقدام کنند.
گنجعلی تصریح کرد: در این طرح‌ها برای کارگاه‌های کوچک ۵ میلیارد ریال تسهیلات با ۳ تا ۶ نفر اشتغال‌زایی، برای اجرای کارگاه‌های خُرد ۳ میلیارد ریال تسهیلات با ۳ تا ۵ نفر اشتغال‌زایی و برای طرح‌های مشاغل خانگی یک میلیارد ریال تسهیلات با ۲ نفر اشتغال‌زایی تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی کارمزد این تسهیلات را ۱۰ درصد با بازپرداخت ۶۰ ماهه دانست و یادآور شد: بنیاد برکت سال گذشته در ۱۰ روستای شهرستان سامان فعالیت داشت که این تعداد امسال به ۱۷ روستا افزایش پیدا کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا