اجتماعیتهرانتهران- سردبیردسته‌بندی نشدهشرکت های خلاق

اخبار شهرداری مناطق؛ از ایجاد مرکز کارآفرینی برای بانوان سرپرست تا مناسب‌سازی معابر

مدیریت شهری پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان ارائه داده که شهرداری مناطق در این زمینه نقش ویژه‌ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار مهر، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است. در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.
افتتاح مرکز کارآفرینی خاوران برای حمایت از بانوان سرپرست خانوار
سید مهدی صباغ گفت: مرکز کارآفرینی خاوران در راستای توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی بانوان سرپرست خانوار منطقه ۱۵ و مناطق هم جوار و رونق و حمایت از بانوان کارآفرین در پایانه خاوران افتتاح می‌شود.
شهردار منطقه ۱۵ گفت: این مرکز با همکاری اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و بهره گیری از سرمایه گذار، به منظور توانمندسازی بانوان و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در حوزه تولید محصولات و مشاغل خانگی در ضلع جنوب غربی پایانه خاوران به بهره برداری می‌رسد.
وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت حمایت از کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی اظهار کرد: وظیفه ذاتی و مسئولیت اجتماعی ما ایجاب می‌کند که هر چه در توان داریم برای تقویت توان اقتصادی، حمایت و رونق کسب کارهای نوپا و کارآفرینان با استفاده از ظرفیت منطقه به کار بندیم.
صباغ با اشاره به اینکه در این بازارچه بانوان سرپرست خانوار که حوزه فعالیت آنان مشاغل خانگی و کارآفرینی حضور دارند، افزود: این مرکز از ۸ صبح تا ۸ شب حتی در روزهای تعطیل در خدمت شهروندان خواهد بود.
به گفته وی مرکز کارآفرینی خاوران با ۶۰ غرفه در ابعاد ۳ و ۶ متری با جانمایی ۴ مسیر ورودی و خروجی، دستگاه خودپرداز و نگهبانی شبانه روزی به منظور فروش و نمایش مشاغل خانگی بانوان آغاز به کار کرد.
برگزاری مانور آبگرفتگی و سیلاب در منطقه ۲
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از برگزاری مانور آبگرفتگی و سیلاب با هدف ارتقا توانمندی‌های عملیاتی در مواقع بروز حوادث خبر داد.
عبدالرضا نجاریان اظهار کرد: به منظور ارزیابی آمادگی و نحوه عملکرد عوامل اجرایی در موقعیت‌های بحرانی، مانور آمادگی در شرایط آب گرفتگی و سیل احتمالی با حضور عوامل سامانه ۱۳۷، آتش نشانی، اورژانس، خدمات شهری و فضای سبز برگزار و و آمادگی این منطقه برای مدیریت بحران احتمالی زمان بارندگی ارزیابی شد.
وی با اشاره به اینکه این مانور در بزرگراه جلال آل احمد که یکی شریان‌های اصلی منطقه ۲ است اجرا شد، افزود: با اجرای این مانور، تمامی وسایل و تجهیزاتی که در شرایط بحرانی مورد نیاز هستند از جمله کف کش‌ها، اره‌های برقی و دیگر وسایل مورد نیاز و همچنین تجهیزات امدادی مطابق سناریوی تدوین شده پایش شد تا در صورت بروز موقعیت‌های بحرانی احتمالی، بدون مشکل مورد استفاده قرار بگیرند.
نجاریان به موقعیت منطقه ۲ و سرازیر شدن آب‌های سطحی به این منطقه ادامه داد: لایروبی مسیل‌ها و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی نیز به صورت مداوم در حال انجام است و تیم‌های اجرایی و نظارتی منطقه ۲ نیز در آماده باش هستند تا در صورت لزوم به موقع وارد عمل شوند.
مناسب‌سازی ۱۷۰ هزار متر مربع از معابر منطقه ۱۴
شهردار منطقه ۱۴ از عملیات زیرسازی و روکش آسفالت در معابر اصلی و فرعی سطح منطقه با هدف مناسب‌سازی سطوح کوچه‌ها، خیابان‌ها و رفع مشکلات خبر داد.
محمدامین سالاری پور گفت: در راستای پاسخگویی مناسب به درخواست‌های شهروندان و به منظور روان سازی عبور و مرور شهری، عملیات روکش آسفالت و لکه گیری معابر طبق برنامه منسجم در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۷۰ هزار مترمربع روکش آسفالت در یک سال گذشته برای معابر و خیابان‌های منطقه افزود: بیش از ۲۲ تن آسفالت برای بهسازی و لکه گیری معابر و فرعی و اصلی استفاده شده است همچنین رفع خرابی‌های سطح معابر با هدف ارتقا کیفیت زندگی و آماده سازی بستری مناسب جهت افزایش رضایتمندی شهروندان و ایجاد منظر بصری خوشایند برای ساکنان محلات کم برخوردار منطقه در دستورکار است.
شهردار منطقه ۱۴ با بیان اینکه علاوه بر عملیات روکش آسفالت مکانیزه که در شریان‌های اصلی و عبوری منطقه انجام شده است، خاطرنشان کرد: عملیات کاتر زنی، زیرسازی و لکه گیری آسفالت نیز در خیابان‌ها و نواحی شش گانه منطقه با توجه به نیازسنجی و با توجه به اولویت توسعه محلات مستمر انجام خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا