اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

کمبود نیروی آتش‌نشانی در زنجان

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه چند نفر از نیرو‌های سازمان آتش‌نشانی زنجان به صورت محدود وارد پست‌های مدیریتی در شهرداری شده‌اند، گفت: آتش‌نشانانی که وارد پست‌های اداری در شهرداری شده‌اند، مجوز از استانداری گرفتند.

منصور مرادلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار کار، با بیان اینکه چند نفر از نیرو‌های سازمان آتش‌نشانی زنجان وارد پست‌های مدیریتی در شهرداری شده‌اند، اظهارکرد: این آتش‌نشانانی که وارد پست‌های اداری شده‌اند، مجوز از استانداری گرفته‌اند، به عبارتی این افراد برای ورود به پست‌های اداری باید حتما از مدیر امور شهری استانداری مجوز بگیرند، هر چند ممکن است به صورت مقطعی برای مدت محدودی مجوز گرفته باشند.

وی در ادامه افزود: در شهر زنجان نیازمند ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی به ازای هر ۵۰ هزار نفر هستیم و هر ایستگاه نیازمند ۱۸ نفر نیرو است که باید در سه شیفت به ارائه خدمت بپردازند با این شرایط ۱۸۰ نفر نیرو در کنار سایر عوامل اجرایی، تدارکات، اداری، پشتیبانی، فنی ‌و تشکیلاتی در این ارگان مورد نیاز است.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان گفت: در شهر زنجان ۸۰ نفر نیروی آتش‌نشان برای ۸ ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد اما بر اساس چارت موجود که باید ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی در شهر زنجان وجود داشته باشد فعلا کمبود ۱۰۰ نفر نیرو مشهود است.

وی با اشاره به اینکه لازم است تا ایستگاه‌های آتش‌نشانی جدید در شهر ایجاد شود، گفت: کسری نیرو در سازمان آتش‌نشانی وجود دارد و نیاز است تا نیروی جدید جذب شود.

مرادلو با بیان اینکه جذب نیرو‌های جدید باید از طریق آزمون و وزارت کشور انجام شود عنوان کرد: قول‌هایی در این ارتباط داده شده است با این حال تعدادی نیز درخواست شغل آتش‌نشانی را دارند.

وی همچنین با بیان اینکه کمبود نیرو در شهرداری نیز وجود دارد، تصریح کرد: در بخش‌های فنی تخصصی، شهرسازی، برق، عمران کمبود نیرو وجود دارد اما شهرداری خود مجوز جذب نیرو ندارد و باید از طریق وزارت کشور دستور ابلاغ شده و آزمون برگزار شود تا نیرو‌های متخصص تامین شود با این وجود این کمبود نیرو در بخش‌هایی همچون نقشه کشی کاملا مشهود است و نیاز فوری برای جذب نیرو داریم و تنها راه جذب نیز برگزاری آزمون است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا