آموزش و پرورشآموزش و مهارتاجتماعیاستخداملرستان

کمبود نیروی انسانی مشکل اصلی آموزش‌وپرورش بروجرد است

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد گفت: کمبود نیروی انسانی و عدم فضای کافی از مهمترین مشکلات اساسی آموزش‌وپرورش شهرستان است.

نریمان سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با بازارکار لرستان، اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی و عدم فضای کافی از مهمترین مشکلات اساسی آموزش‌وپرورش بوده که در اولین اقدام جلوی انتقالی‌ها گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در این راستا فراخوان داده شده که هر نیرو باید در مقطع تحصیلی خودشان ساماندهی شوند، افزود: نیروهای نهضتی به دلیل اینکه تخصص لازم را در این مقطع نداشتند به‌کارگیری نشدند.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد خاطرنشان کرد: جبران کمبود معلم در این مقطع با ابلاغ دو و به‌کارگیری دانشجویان ترم آخر دانشگاه فرهنگیان جبران می‌شود.

سبحانی‌نیا اضافه کرد: بیشترین مشکل در کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی است که بیش از ۶۰ نفر کمبود نیرو در این مقطع وجود دارد ولی تلاش‌هایی صورت گرفته که هیچ کلاسی بدون معلم نماند.

وی با اشاره به سرویس مدارس، گفت: قبل جلساتی برای ساماندهی سرویس مدارس برگزار شد و در چند مرحله نرخ سرویس مدارس افزایش یافته ولی بازهم همکاری صورت نگرفته و در این راستا لازم است که تاکسیرانی حمایت لازم را انجام دهد.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد بیان کرد: تلاش‌هایی صورت گرفته و مقاومت ما به این معناست که نرخ کرایه‌ها بیش از این افزایش پیدا نکند.

سبحانی‌نیا با اشاره به کمبود نیروهای خدماتی در مدارس بروجرد، افزود: کل نیروهای خدماتی در شهرستان ۱۱۰ نفر است درحالی‌که در بروجرد ۲۲۰ مدرسه وجود دارد و برنامه‌ریزی شده که به هر مدرسه یک نیرو داده شود تا بخشی از این کمبود نیرو جبران شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا