پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقشرکتهای دانش بنیانقمقم- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

با حضور معاون وزیر علوم انجام شد؛ برگزاری آئین معارفه رییس پارک علم و فناوری قم

 طی آیینی با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رییس جدید پارک علم و فناوری قم معارفه شد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم در بخشی از این آیین، گفت: طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی در حوزه شرکت های فناور انجام و این استان با ۱۱۸ شرکت دانش بنیان در جایگاه هفتم کشور قرار گرفته است.
سیدمهدی قریشی بیان کرد: در دوره جدید امید می رود روند صعودی و روبه رشد پارک علم و فناوری با شتاب بیشتری دنبال شود.
وی تصریح کرد: استان قم در حوزه علوم انسانی و صنایع خلاق و نرم ظرفیت بالایی دارد و دولت سیزدهم نیز رویکرد کاملا مثبتی در خصوص شرکت های دانش بنیان دارد و از ابتدای سالجاری آیین نامه های متعددی در این حوزه ابلاغ شده است.
اشتغال ۲ هزار نفری شرکت های دانش بنیان قم
رییس سابق پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه سال ۹۳، ۵۹ شرکت و واحد فناور در قم فعال بود، بیان کرد: ۱۱۸ شرکت و واحد فناور در حال حاضر در قم فعال است؛ قم از نظر تعداد شرکت های دانش بنیان در رتبه هفتم کشور قرار دارد.
سید حسین اخوان علوی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰، ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در استان قم پرداخت شده است، ۲ هزار و ۴۹ نفر در شرکت های فناور قم شاغل هستند.
اخوان علوی اظهار کرد: فروش ارزش شرکت های فناور قم در سال ۱۴۰۰، افزون بر ۴ میلیون دلار برآورد می شود
وی با اشاره به فعالیت ۲۸۰ شرکت خلاق در قم تصریح کرد: درآمد امسال پارک علم و فناوری قم افزون بر ۳۶ هزار میلیون ریال خواهد رسید.
اخوان علوی گفت: در صورتی که اراضی درنظر گرفته شده در شهرک ۴۲ هکتاری آی تی سی به پارک علم و فناوری تعلق بگیرد، بسیاری از مشکلات کنونی در زمینه توسعه و رونق پارک برطرف می شود.
رییس سابق پارک علم و فناوری قم گفت: ظرفیت اشتغال زایی در زیست بوم علم و فناوری ۲۱ برابر بیشتر از سایر حوزه های کسب درآمد و ایجاد اشتغال است.
در این آیین از خدمات حدود هشت ساله سید حسین اخوان علوی تقدیر و خیرالله رهسپارفرد بعنوان رییس جدید پارک علم و فناوری قم معارفه شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا