پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

معاون وزیر علوم خبرداد؛ برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری در استان قم

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری در استان قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی خیرالدین در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه انعکاس اخبار جشنواره می‌تواند مسیر رسیدن به اهداف را تسهیل کند، اظهار کرد: 51 پارک علم و فناوری در سطح کشور فعال هستند.
وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری ذیل وزارت علوم فعالیت می‌کنند، مطرح کرد: همچنین در سطح کشور 260 مرکز رشد و 11 هزار و 400 شرکت و واحد فناور فعالیت دارند که از این تعداد حدود 2 هزار و 50 عدد آن شرکت دانش بنیان هستند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ایجاد پردیس‌های علم و فناوری یک اقدام مطلوب بوده است، عنوان کرد: دو پردیس علم و فناوری را رسما مجوز داده‌ایم و حدود 20 پردیس موافقت اولیه را کسب کرده‌اند که یکی از آن‌ها پردیس پارک علم و فناوری استان قم بوده است.
وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال دانش بنیان باتوجه به شعار سال اقدامات مطلوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها 400 شغل ایجاد کردند؛ در پارک‌ها و مراکز رشد شاهد رشد 50 درصدی در اشتغال دانش بنیان بوده‌ایم.
خیرالدین با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان حدود 400 هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند، تصریح کرد: بنابراین تصمیم‌ گرفتیم این جشنواره را به منظور عرضه فعالیت این شرکت‌ها راه‌اندازی کنیم.
وی ادامه داد: در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان یک شرکت دستگاه‌هایی را تولید می‌کند که تنها در برخی از کشورها امکان تولید آن را دارند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آن‌ها است، یادآور شد: مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اصلی‌ترین هدف این جشنواره است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه پارک علم و فناوری قم در سال 1398 گزارشی از برگزاری جشنواره استانی ارائه دادند، بیان کرد: تصمیم ما برگزاری ملی و سالانه این جشنواره است و باتوجه به تجربه پارک قم نخستین دوره را در قم برگزار می‌کنیم.
خیرالدین با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در مسیر برگزاری این جشنواره موفق باشیم، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره 18 مهرماه انجام خواهد شد و در 22 دی‌ماه امسال نیز آئین اختتامیه آن برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تشکیل و کمیته اجرای آن نیز فعالیت خود را دنبال می‌کند، بیان کرد: دبیرخانه دائمی این جشنواره در پارک علم و فناوری استان قم مستقر شده و دبیرخانه دوره‌های بعدی نیز بر عهده پارک علم و فناوری استان قم است.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان تاکید کرد: انباشت فیلم در این بخش بسیار زیاد است درنتیجه پیش بینی ما شرکت گسترده شرکت‌ها در این جشنواره است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا