پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

فرمانده مرزبانی کردستان: ساماندهی معابر کوله‌بری در مراحل نهایی است

سرهنگ محمد عارف سپهری گفت: ساماندهی معابر کوله‌بری در استان‌های مرزی کشور از جمله کردستان در حال پیگیری و طی شدن مراحل نهایی است.

سرهنگ محمد عارف سپهری گفت: ساماندهی معابر کوله‌بری در استان‌های مرزی کشور از جمله کردستان در حال پیگیری و طی شدن مراحل نهایی است.

به گزارش بازارکار، سرهنگ محمد عارف سپهری، فرمانده مرزبانی کردستان از تعامل خوب مرزنشینان با مرزبانی خبر داد و اظهار داشت: هنگ مرزی جدا از مردم نیست و امنیت بدون همکاری مردم محقق نخواهد شد.

او با بیان اینکه همدلی، تعامل و همفکری مرزنشینان کردستان با مرزبانان منجر به امنیت پایدار در مرز‌های استان شده است، افزود: امنیت موجود در مرز‌ها حاصل تعامل مرزنشینان با مرزبانان است و این در حالیست که دشمنان با دسیسه‌های مختلف در صدد ناامن کردن مرز‌های کردستان بوده و هستند، اما ما جانمان را در این راه داده و اجازه کوچک‌ترین تعدی به بیگانگان نخواهیم داد.

او با اشاره به مصوبه دولت در خصوص برنامه ملی تقویت کسب و کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی کشور گفت: مرزبانی به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مرزنشینان و ساماندهی معابر کوله‌بری در کردستان، برنامه‌ای را با هماهنگی وزارت کشور در دست اجرا دارد.

سپهری در پاسخ به این سؤال که جزئیات این برنامه با وزارت کشور را تشریح بفرمائید، عنوان کرد: ساماندهی معابر کوله‌بری در استان‌های مرزی کشور از جمله کردستان در حال پیگیری و طی شدن مراحل نهایی است، البته وزارت کشور متولی این حوزه بوده و مرزبانی کردستان و کشور پیگیر این موضوع هستند.

سپهری با ذکر اینکه فرآیند بهبود معیشت مرزنیشنان متناسب با ظرفیت‌های محلی منطقه طراحی و اجرا می‌شود، تصریح کرد: پیگیری ساماندهی معابر کوله‌بری به‌خاطر بازگشایی بازارچه‌های مرزی و توجه بیشتر به معیشت مرزنشینان در کردستان بوده که به‌جد آن را دنبال خواهیم کرد.

فرمانده مرزبانی استان کردستان با بیان اینکه مرزبانان از نفوذ و خرابکاری معاندان در مرز‌های استان جلوگیری کرده‌اند، یادآور شد: مرز‌های کردستان با اقدامات حراستی، تجهیزات و سامانه‌های اپتیکی و الکترونیکی و تعامل خوب و سازنده با مرزنشنیان کنترل و رصد می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا