اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

۱۰۰ درصد کودکان کار کارشناسایی شده در زنجان صاحب خانواده هستند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در زمان حاضر کودک خیابانی به معنای فاقد سرپناه و مسکن در این استان وجود ندارد و در این راستا ۱۰۰ درصد کودکان کار کارشناسایی شده از سوی بهزیستی صاحب خانواده هستند.

سلمان حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار کار با اشاره به آمار کودکان کار در سال گذشته و امسال، افزود: طبق تعریف کنوانسیون حقوق کودک به فرد زیر ۱۸ سال کودک اطلاق می‌شود در این میان کودک کار و خیابانی، کودکانی هستند که برای امرار معاش در سطح شهر فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه کودک کار و یا خیابانی فاقد سرپناه که کارتن خواب باشند در سطح شهر نداریم، تاکید کرد: اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش های مردمی در خصوص کودک و همسر آزاری، اختلافات حاد خانوادگی و موارد اقدام به خودکشی است.

این مسئول با اشاره به اینک در زمان حاضر یک مرکز روزانه حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در شهر زنجان فعال است، ادامه داد: این مراکز به شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر اختصاص دارد که این مرکز فقط در شهر زنجان فعال بوده و در مابقی شهرها اورژانس اجتماعی این خدمات را انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه برای سال جدید تحصیلی نیز تلاش شد تا کودکان کاری که استعداد و توانایی دارند از تحصیل بازنمانند، اظهار کرد: در این خصوص بسته‌های آموزشی و لوازم‌التحریر به تعداد ۱۴۰ مورد به گروه هدف تحت پوشش ارایه شد.

این مسئول با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۰۴ کودک کار زنجانی شناسنامه‌دار و برای آنها پرونده تشکیل شده است، ادامه داد: کودکان کار جدا از خانواده خود نیستند، چراکه دارای خانواده هستند و تلاش می‌شود توانمند سازی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا کارگاه‌های آموزشی برای مادران و کودکان کار، تغذیه سالم و بهداشتی و غیره برای مادران و کودکان کار با هدف توانمند سازی آنها برگزار شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا