آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

یزد نوین فصل جدیدی از توسعه و پیشرفت را در استان رقم می زند

استاندار یزد با بیان اینکه توسعه گردشگری نیازمند نگاه جهادی است، گفت: حفاظت از میراث فرهنگی، توسعه صنایع دستی و فعالسازی ظرفیت های گردشگری از ماموریت های تاریخی و بزرگ ماست

مهران فاطمی در نشست جمعی از فعالان گردشگری استان با تبریک هفته گردشگری و با بیان اینکه گردشگری امروز یک باور و اعتقاد برای ماست گفت: از تمام توان و ظرفیت های موجود جهت دنبال سازی موضوعات این حوزه با همه ظرفیت آن در تراز ملی، منطقه ای و بین المللی؛ متناسب با ملاحظات استان استفاده خواهد شد.

استاندار یزد ادامه داد: اراده دولت و عزم استان بر این مسئله است و مدیران استان باید خود را با برنامه ها و سیاست های این حوزه هماهنگ کنند.

فاطمی ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده در این حوزه، به فاصله زیاد سطح کنونی با نقطه مطلوب متصور برای آن اشاره کرد و خاطرنشان کرد: گردشگری یکی از محورهای مهم سند یزدنوین است و محورهای این سند نباید روی کاغذ و در حد حرف باقی بماند.

وی با بیان اینکه تحقق محورهای سند یزد نوین فصل جدیدی از توسعه و پیشرفت را در استان رقم می زند، تصریح کرد: در جشنواره شهید رجایی به صراحت به مدیران و مسئولین استان اعلام شد که در صورت عدم همراهی و همگامی شایسته با برنامه های استان از جمله در تحقق برنامه یزد نوین، با آن ها در سطوح مدیریتی خداحافظی خواهد شد.

استاندار یزد در ادامه به برخی از مطالبات جامعه گردشگری استان اشاره کرد و افزود: تشکیل شورای توسعه گردشگری استان و برگزاری جلسات آن به صورت هفتگی مؤید نگاه ویژه استان به این بخش به عنوان یکی از بخش های اصلی استان است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه شورای توسعه گردشگری استان توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود، گفت: مسائل و مطالبات خانواده گردشگری استان باید جزء دستورکارهای جلسه قرار گرفته و به صورت مصداقی و با حضور مدیران مربوطه مطرح و برای حل آن ها تصمیم گیری شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انجام کارهای اساسی در استان جهت حمایت و پیشبرد برنامه های این حوزه، اظهارداشت: یکی از این اقدامات پیگیری انتقال کارت بازرگانی شرکت های بزرگ مستقر در استان، از تهران به یزد و استفاده از منابع حاصل از آن در برگزاری نمایشگاه ها و اجرای پروژه های حوزه گردشگری و سایر موارد مرتبط است.

استاندار یزد یکی از موضوعات ذکر شده در سند یزد نوین را معرفی یزد به حداقل یک میلیارد نفر از مردم دنیا عنوان کرد و لازمه تحقق آن را همراهی و هم افزایی بخش دولتی و خصوصی دانست.

وی «تولید محتوا» را یکی از مسائل بسیار مهم در حوزه گردشگری و معرفی استان یزد در سطح ملی و بین المللی برشمرد و گفت: یکی از ظرفیت های قانون بودجه ۱۴۰۱، احتساب سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری؛ به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی است که از این ظرفیت تا سقف ۵۰ میلیارد تومان برای اهداف این بخش استفاده خواهیم کرد.

استاندار یزد با اشاره به تولید هزاران محصول و کالا در استان یزد و صادرات بخشی از آن به خارج از کشور، گفت: این کالا ها و بسته بندی آن می تواند به عنوان ابزارهایی برای انتقال ظرفیت های گردشگری یزد باشد که باید به این بعد نیز توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه نیازمند جهاد بزرگ و تلاش شبانه روزی برای حل موانع و مشکلات و پیشبرد اهداف حوزه گردشگری داریم، خاطرنشان کرد: مسائل این حوزه باید با نگاه جهادی و روحیه خستگی ناپذیری پیگیری شود تا اتفاقات بزرگی در این حوزه بیفتد.

فاطمی در پایان اضافه کرد: سیستم اداری استان را در راستای انجام ماموریت تاریخی و بزرگ حفاظت از میراث فرهنگی، توسعه صنایع دستی و فعالسازی ظرفیت های بی بدیل گردشگری همراه تر و همگام تر خواهیم کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا