دسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

۴۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، گفت: ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۶۳۷ طرح مشاغل خانگی در استان پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:
۴۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، گفت: ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۶۳۷ طرح مشاغل خانگی در استان پرداخت شد.
علی جهانی با بیان اینکه توسعه مشاغل خانگی و تقویت بنیه خانواده در قالب مشاغل خرد و خانگی در استان گسترش می‌یابد، اظهار کرد: با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۱۵۸۰ فرصت شغلی جدید در لرستان فراهم شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه اکثر مجوز طرح‌های مذکور در قالب طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی صادر می‌شود، گفت: سال گذشته ۲۴۳۴ مجوز فعالیت در مشاغل خانگی استان صادر شده است که از این تعداد، ۱۵۵۰ مجوز به صورت مستقل، ۸۶۶ طرح بصورت شرکت‌های حقیقی پشتیبان و ۱۸ طرح در قالب شرکت‌های حقوقی است.
وی با اشاره به تفاهمنامه جهاد دانشگاهی در زمینه گسترش مشاغل خانگی در استان بیان کرد: در این راستا مشاغل خانگی بصورت مستقل و پشتیبان در سه فاز عملیاتی شامل شناسایی ظرفیت‌ها، توانمندسازی که همان مشاوره و هدایت و اتصال به بازار در قالب برندسازی است، اکثر این طرح‌ها به ویژه طرح‌های پشتیبان با همکاری این نهاد انجام می‌شود.
جهانی یکی از راه‌های اشتغال‌زایی سریع و درآمدزا را مشاغل خرد و خانگی عنوان و تصریح کرد: در دنیای امروز مشاغل خرد و کوچک خانگی طرفداران زیادی دارند و در حال رواج در بین خانواده‌ها است، این مشاغل بهترین راه افزایش در آمد خانواده‌ها و مبارزه با فقر و محرومیت و کاهش نرخ بیکاری بوده که در استان نیاز است با توجه به ظرفیت‌های خوب استان در زمینه دامپروری و کشاورزی توجه بیشتری شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر ثبت‌نام متقاضیان متناسب با مهارت و طرح خود در سامانه مشاغل خانگی تأکید کرد و گفت: متقاضیان امسال نیز می‌توانند تقاضای خود را جهت دریافت تسهیلات، در سامانه مشاغل خانگی وزارت کار به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ ثبت کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا