دسته‌بندی نشدهکرمانکرمان- سردبیر

بیش از ۱۵ هزار مددجو کمیته امداد کرمان صاحب شغل شدند

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه تعهد این اداره کل در سال گذشته ایجاد ۱۲ هزار و ۷۳۸ فرصت شغلی بوده است گفت: این نهاد در نهایت موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۵۹۵ فرصت شغلی طی سال گذشته شده است.

بیش از ۱۵ هزار مددجو کمیته امداد کرمان صاحب شغل شدند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه تعهد این اداره کل در سال گذشته ایجاد ۱۲ هزار و ۷۳۸ فرصت شغلی بوده است گفت: این نهاد در نهایت موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۵۹۵ فرصت شغلی طی سال گذشته شده است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، یحیی صادقی از تحقق ۱۲۵ درصدی فرصت های شغلی ایجاد شده توسط این اداره کل در سال گذشته خبر داد و افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال نیز توسط این نهاد به مددجویان و اقشار نیازمند جویای کار در استان کرمان پرداخت‌ شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان از اختصاص هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به این نهاد در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: از ایده‌های مناسب گروه‌های مختلف اجتماعی در زمینه کمک به ایجاد اشتغال برای مددجویان استقبال خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم فرهنگ کار و تلاش در جامعه فراگیر شود.
وی تعهد اشتغال کمیته امداد استان کرمان در سال جاری را ایجاد بیش از ۲۴ هزار فرصت شغلی اعلام کرد و گفت: امیدواریم با همکاری بانک‌ها بتوانیم این میزان فرصت شغلی را ایجاد و زمینه توانمندی خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند جویای کار را فراهم کنیم.
صادقی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کمیته امداد فقط صرف پرداخت تسهیلات نیست، گفت: ایجاد اشتغال توسط این نهاد یک فرایند و کار علمی و کارشناسی شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به فرآیندهای پرداخت تسهیلات اشتغال توسط این نهاد اشاره و بیان کرد: مرحله نخست از این فرایند استعداد سنجی شغلی است و تلاش ما در این مرحله شناسایی افرادی است که توانایی ایجاد اشتغال را دارند و مرحله بعد آموزش فنی و مهارتی این افراد است.
وی ادامه داد: بعد از آموزش مددجویان تحت حمایت با انجام مشاوره‌های شغلی به این افراد از طریق ارائه راهکارهای مناسب برای اجرای طرح‌های اشتغال و بعد از اطمینان از آمادگی فرد متقاضی، به وی تسهیلات متناسب با طرح مورد نظر پرداخت خواهد شد.
صادقی با اشاره به اینکه مهم‌ترین بخش، بعد از پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان، نظارت هوشمند بر طرح‌های اجرا شده است که در کنار این کار راهنمایی‌ها و مشاوره‌های شغلی مورد نیاز به افراد ارائه می‌شود، گفت: در صورت نیاز مددجویان به توسعه طرح‌های اشتغال با پرداخت تسهیلات تکمیلی از آن‌ها حمایت خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا